Kanał RSS
Kanał RSS

„JAK W TAŃCU, TAK W ŻYCIU”

Dorota Wodzińska - DanceSpace
fot. Agata Przewłocka/ edit.D.W.

Obserwując świat tańca zauważyłam, że wiele z zachowań ludzkich, które dotyczą bezpośrednio naszego życia zawartych jest w indywidualnej sztuce tańca każdego z nas. Szczególnie widać to na przykładzie osobowości.

Osoby nieśmiałe, skryte często boją się uzewnętrzniania siebie na parkiecie podczas tańca. Osoby takie unikają kontaktu z ludźmi, a jeśli już zdecydują się na małe parkietowe szaleństwo, to wybierają zdecydowanie te części, w których mogą się ukryć (zaciemnione zakamarki, tłumne przestrzenie).

Nie ma w tym nic złego, jeśli człowiek posiada taką osobowość, jednak należy pamiętać, że taniec to świetny rodzaj terapii, która pozwala nam nabrać większą pewności siebie. Dlaczego więc tego nie wykorzystać i popracować nad sobą? Przydatne to może być szczególnie współczesnym pokoleniom mężczyzn, ponieważ zauważa się tendencję do dominacji kobiet nad płcią przeciwną. Proszę mi uwierzyć, że jest to widoczne nawet (a może przede wszystkim) w tańcu dwojga partnerów. Taka dominacja w życiu jest przenoszona na płaszczyznę tańca, co objawia się brakiem podporządkowania partnerki partnerowi. 


Komentarze

W życiu nie zawsze jest tak,jak byśmy chcieli- wiele osób wypowiada się w ten sposób.A może właśnie jest tak, że nic nie robimy żeby było tak jak chcemy.Na pewno trzeba zacząć od siebie, przyjrzeć się czy to co robimy sprawia,że jesteśmy szczęśliwi...? Jak w tańcu, tak w życiu- a w tańcu zawsze jest pięknie. Są różne osobowości i tak jak zostało to poruszone, są osoby nieśmiałe,ale są także i pewne siebie, dla których taniec na środku parkietu to codzienność. Dzięki temu jak czujemy muzykę możemy wyrazić siebie,odkryć swoje emocje. Taniec pozwala zrozumieć siebie i być szczęśliwym..

Mając tego świadomość Kingo na pewno jesteśmy w stanie pomóc sobie sami. A być lekarzem dla samego siebie czy też innymi słowy: rozumieć siebie, swoje potrzeby i dokonywać słusznych wyborów, aby być szczęśliwym człowiekiem - oto jest prawdziwy sukces. Taniec może nam w tym bardzo pomóc!