Kanał RSS
Kanał RSS

„O TAŃCU NIE DA SIĘ PISAĆ […] TANIEC TRZEBA TAŃCZYĆ”

Paulo Coelho
DanceSpace - Dorota_Wodzińska
fot. Magdalena Ruszała

Słowa Paulo Coelho są prawdziwe, bo najprościej można wyrazić taniec - tańcząc. Jednak, abyśmy potrafili dokładniej zgłębić potęgę sztuki tanecznej trzeba próbować wyrażać to co widzą oczy, kiedy oglądają choreografie lub to co czuje ciało, kiedy porusza się w rytm muzyki.

Warto dzielić się swoimi spostrzeżeniami, ponieważ tylko wtedy mamy szansę, aby dać innym możliwość poszerzenia ich horyzontów myślowych, a nawet poglądowych.

Dla każdego taniec może oznaczać coś innego. I to jest piękno tej dziedziny, gdyż można ją interpretować na sto różnych sposobów. Dodatkową różnorodność wprowadza bogactwo stylów taneczych, osobowość tancerza, jego interpretacja muzyki i sama muzyka. Stąd taniec tańcowi nie jest równy, każdy jest jedyny w swoim rodzaju.

 

Biorąc to wszystko pod uwagę można zaryzykować stwierdzenie, że taniec każdego z nas jest inny i niepowtarzalny. Dlatego tańcząc tworzymy coś osobliwego, niespotykanego oraz nieprzeciętnego. A to jest już sztuką samą w sobie.

 

Rodzi się prosty wniosek: każdy z nas jest artystą swojego stylu i swoich umiejętności. Dlatego gorąco zachęcam Was do rozwoju w tej dziedzinie. Jeśli nie potrafisz znaleźć swojego indywidualnego stylu -zainspiruj się czyimś tańcem. Twórczość daje niespożyte ilości energii, radości i satysfakcji. Taniec może dać Tobie szczęście. A potem Ty zarazisz nim innych, dając im uśmiech lub inspirując ich do samorozwoju. Pewność siebie, otwartość, optymizm i entuzjazm…to tylko kilka z pozytywów, jakie może dać Ci taniec.

To nic nie kosztuje, a może dać tyle dobrego. Warto przynajmniej spróbować. Gorąco zachęcam!


Komentarze

Problem w naszym społeczeństwie polega na tym, że większość patrzy na to, co powiedzą o mnie inni. Stopują swój rozwój, hamują wyzwolenie się z emocji...a to wszystko ma destrukcyjny wpływ na ich psychikę i ciało. Bardzo smutna prawda.

Taniec jest sztuką, jak zostało to podkreślone.W dzisiejszych czasach na każdym kroku spotykamy się z innowacjami i również w tańcu można to zauważyć. Na przestrzeni kilku lat powstało wiele nowych stylów, każdy człowiek potrafiący dostrzec piękno w muzyce, wyraża to w swojej własnej interpretacji ruchowej.Dzięki temu taniec staje się czymś bliskim, może dotyczyć każdego z nas. Nie ma ściśle określonych reguł,że trzeba tańczyć ten czy tamten taniec. Można tworzyć samemu, wystarczy włączyć muzykę i dać się ponieść swoim odczuciom - taniec wyzwala emocje i daje satysfakcję.

Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...