Kanał RSS
Kanał RSS

Atsuko Seta

Koncert w Filharmonii Sudeckiej

Japońska pianistka urodzona w Osace w 1955r. W 1977 ukończyła „Osaka Kyoiku University” w klasie fortepianu. W 1978r. ukończyła studia podyplomowe u argentyńskiego pianisty Edwarda Delgado, dzięki którym rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera pianistyczna. W 1982r. odbyła Letnie Kursy Muzyczne w Wiedniu, ukończyła także kursy mistrzowskie w Sion ( Szwajcaria) u Friedricha Wilhelma Schnurra w 1991r., w 1995r. studiowała w Kyoto France Music Academy, a w 1996r. ukończyła kurs mistrzowski w Flaine International Music Academy we Francji.

Pianistka występuje w Europie, Azji i USA; często gości w Polsce, 1993r. zdobyła tytuł najlepszej solistki na Ogólnopolskim Konkursie Towarzystwa Muzycznego.

Od 1997r. koncertuje regularnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu prezentując wielkie dzieła koncertowe z literatury fortepianowej. Wykonuje także recitale fortepianowe i koncerty kameralne. W 2003r. otrzymała nagrodę Klubu Krytyków Muzycznych dla najbardziej aktywnej artystki w Zachodniej Japonii, a w 2004r. otrzymała Specjalną Nagrodę Ginastera we Włoszech.

A. Seta występuje w wielu słynnych salach koncertowych, m. in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W 2003r. i 2004r. występowała z Libańską Międzynarodową Orkiestrą Symfoniczną, jako pierwsza japońska pianistka. W tym samym czasie  zagrała szereg koncertów charytatywnych na rzecz dzieci azjatyckich.

żródło Filharmonia Sudecka


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...