Kanał RSS
Kanał RSS

Brudny biznes, szczepienia? Lobbyści, farmacja i NOP. czyli niepożądany odczyn poszczepienny cz.3

Facebook ocenzurował wypowiedź prof. zw. dr hab. Andrzeja Baładynowicza!
Antosia

FACEBOOK ZDEJMUJE BEZPRAWNIE FILM Z KONTA FUNDACJI

I tu autor przechodzi do sedna. Wszystko powyższe było wyłącznie wstępem. Otóż Facebook, ta wspaniała platforma do wyrażania oczywiście zgodnie z regulaminem swoich poglądów, ta Agora Wolności, której tak wielu zawdzięcza wolność, zachowała się jak dobry czekista czyli zakneblowała profesora Andrzeja Bałandynowicza. Według wszelkich zasad i reguł Facebook ocenzurował wypowiedź profesora zw. dr hab. Andrzeja Bałandynowicza. 

Chyba jednak jest coś na rzeczy, jeśli Facebook cenzuruje wypowiedzi dotyczące szczepionek. Oczywiście nie wszystkich, ale wybranych osób. Tak jak to miało miejsce w dniu 26.02.2017 rok. To przypomnijmy fakty.

Otóż dwa dni wcześniej umieściliśmy na Facebooku, na naszej stronie FECWIS czyli Fundacji Europejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich im. prof. Kazimierza Twardowskiego wypowiedź Przewodniczącego Rady Fundacji prof. zw. dr hab. Andrzeja Bałandynowicza, filozofa, etyka, kryminologa, prawnika na temat społecznego aspektu szczepień. Wypowiedź profesora była spójna i przede wszystkim krótka – jedna minuta. Spotkała się z bardzo szybkim odzewem. Bez promocji, bez kasy dotarła w ciągu niecałych 48 godzin do blisko 7 tys. użytkowników Facebooka.

W tym tempie, jeśli ktoś by temu nie przeszkodził ów wiral mógłby dotrzeć do bardzo dużej ilości użytkowników. Takimi prawami rządzi się Facebook. Algorytm momentalnie załapał. I co robi wielki brat. Usuwa film z profilu fundacji FECWIS. Nie otrzymuję żadnego powiadomienia, że naraził kogoś na obrazę, że uderzyliśmy w lewactwo, że oskarżyliśmy biednych islamistów o to, że zabijają dla kasy. Nie został film tak sądzę zgłoszony jako siejący nietolerancję i wartości rasistowskie, a jednak zniknął. Czyżby Facebook uczestniczy w tej zmowie wspólnie i w porozumieniu z kartelami farmaceutycznymi? To nie jest możlwe, przecież to miejsce wolne do jakichkolwiek nacisków. To miejsce jest jak już wspominałem Agorą wolności. Toż to dzięki Facebookowi zrodziła się Wiosna Arabska, gdzie umęczeni mieszkańcy ruszyli przeciw dyktatorom. Dziś już widzimy jak umęczeni mieszkańcy próbują dostać się na różne sposoby do Europy.

A może jednak Facebook prowadzi tzw. prewencyjną cenzurę również w imieniu koncernów farmaceutycznych? Nie możliwe, przecież to pachnie wykpiwaną teorią spiskową, zmową elit przeciw zwykłemu obywatelowi, którego rola ma wrócić w dobre czasy z niewolnictwem w tle.

Czy to nie dowód, że boją się nas? To dobrze, to daje impuls do działania. A czy Facebookowi odpuścimy, otóż nie. Przygotujemy odpowiednie działania. Tam też pracują ludzie, oni chowają się za markę, ale oni też pracują w stresie, że mogą stracić robotę, a wtedy nie będzie za co spłacać powziętych zobowiązań, jednym słowem każdy ma swoją piętę achillesową. Wolę inne określenie. W każdym z nas jest Dawid, który potrafi celnie uderzyć Goliata.

Tak krótko, z Facebookiem to już miałem starcie kilka lat temu. Wtedy jeszcze mało kto wiedział gdzie pisać listy polecone, na jaki adres. Mnie się udało ustalić adres do korespondencji. Trwało to długo bo blisko trzy miesiące, ale pokonałem korporacyjną maszynkę i materiały z pewnego konta zostały przez administratora czyli Facebooka usunięte. Dlatego jestem przekonany, że Facebook dostanie to co sieje. A straszenie, czy wywoływanie presji, że ktoś zablokuje konto lub usunie i nie będzie można czatować czy umieszczać postów to akurat na mnie nie działa.

I na koniec. Żyjemy w ciekawych czasach. Media społecznościowe to potężna broń, której boją się duzi. Oni tylko udają, że mają nas gdzieś. Dlaczego, ponieważ ich zyski zależą od nas. Dlatego za każdym razem kiedy tworzy się skuteczną społeczność, następuje próba dezawuowania jej, wprowadzenie trolli, patrz niejaki Hadacz. Jestem przekonany, że i w Stop NOP pojawią się trolle, których celem będzie obniżyć wartość społeczną tego samoistnego ruchu. 

Niestety wielu wpadło w sidła Facebooka. Sądzi, że to miejsce nasycone wolnością. Otóż wygląda na to, że jest zupełnie inaczej. To po prostu czysta ściemia gdzie rządzi kasa. Jeśli wrzucasz śmieszny film nie ma sprawy. Facebook pozwoli Ci na dzielenie się nim w sieci. O jeśli jeszcze kupisz reklamę to Facebook jeszcze bardziej Cię polubi, ale jeśli spróbujesz np. tak jak my podzielić się wiedzą, przedstawić inną opinię, która jest niepopularna, to już masz problem. Jeśli użyjesz pewnych słów, takich jak szczepionka, brudny interes, a to już wchodzisz w paradę Facebookowi. Dlatego następne filmy już w inny sposób zostały opisane. Póki co wiszą. Jest 3 marca 2017 roku. Godzina 1.26.

Nie dziwię się koncernom farmaceutycznym, one mają wpisany w swój kod zysk. Dla zysku można zrobić wiele. Ale, że Facebook tak postępuje, to już wielka arogancja. Czuje się bezkarnym, jest przekonany, że jego prawo nie obowiązuje. A może jednak jest sposób na to by utrzeć nosa Facebookowi tu uściślę Facebookowi Polska? Zastanowimy się i oczywiście podzielimy się informacjami z pola walki.

Mimo trudów warto robić swoje. Nie poddawajmy się, organizujmy się, bierzmy przykład np. z pewnego Redemptorysty z Torunia ks. Tadeusza Rydzyka, który mimo wielu przeciwności zbudował silną grupę wsparcia. Dziś każdy musi się liczyć z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Dobrze, że mamy w Nim sojusznika tu mam na myśli  prawo rodziców do wiedzy czy szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Mam prawo nie ufać takim ludziom jak Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, jeśli trzyma u siebie wiceministra Łandę, o którym media już rozpisywały się, że bierze pieniądze od koncernów farmaceutycznych. Oczywiście nie do łapki, a na konto fundacji, której szefował do czasu, aż poszedł w ministry. 

ten film został ocenzurował facebook


Komentarze

wiceministra Krzysztofa Łandy już nie ma w ministerstwie. Przyszedł zrobił swoje i poszedł pewnie do swoje pracodawcy, od którego tak sądzę otrzymał urlop płatny by zrealizować plan związany między innymi z prowadzeniem do tzw. kalendarza szczepień pneumokoków. Co na to np. CBA. Panowie śpicie? Co na to służby specjalne? Co na to koordynator służb specjalnych? Czyżby w tym kraju wolno było lobbystom firm farmaceutycznych robić co im się podoba? Panowie do roboty. A jak nie, to za dwa lata z haczykiem znowu będziecie siedzieć jak opozycja, jeśli dostaniecie się do sejmu.

Czas zrobić długą listę tych którzy majstrowali przy rozszerzeniu kalendarza szczepień. Czas aby odpowiedni służby wzięły się do roboty. Tej jejmość też warto się przyjrzeć czyli pani dr. Teresie Jackowskiej, która z niejednego garnka farmaceutycznego zupkę podjada.

Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...