Kanał RSS
Kanał RSS

Cross Team Stare Babice a hałas w Kampinoskim Parku Narodowym

Odpowiedź Witolda Dziewulskiego z Gońca Babickiego na list radnego Slawomira Sumki
Cross Team Stare Babice
Jacek Marszałek

Szanowni czytelnicy Gońca Babickiego i Pan panie Sławomirze Sumka, z zainteresowaniem przeczytałem Pańską odpowiedź na mój list do redakcji w sprawie moto-krosu, jednak niektóre kwestie w nim zawarte zmuszają mnie do odpowiedzi.
 
Pisząc o właścicielach licznych działek na Wojcieszynie pominął Pan szczegół, że pomimo nieuprawiania ich pozostają dysponentami swojej własności. Dotyczy to też działek na terenie Zalesia i Stanisławowa. Ja z punktu widzenia właściciela takiej działki akceptuję licznych spacerowiczów, rowerzystów, jeżdżców na koniach i nie tylko. Wszyscy ci użytkownicy, zachowują względną ciszę i w sposób właściwy korzystają z otaczającej przyrody i gościnności właścicieli. Nie sposób jednak tolerować mody na kłady i moto-kros, którą wiążemy z klubem krosowym.
cross_team_stare_babice_fundacja_fecwis_kampinoski_park_narodowy_edukacja_ekologia 
Wspomniał Pan o poparciu wszelkich przejawów aktywności, a szczególnie tej opartej na; kodeksie uczestnika; ,nie znam tego kodeksu, ale z tego co słyszę i obserwuję  jest to dokument nie uwzględniający praw okolicznych mieszkańców, i właścicieli działek i nie określający minimalnych standardów zachowań uczestników, lub jest też przez nich totalnie ignorowany. A z uwagi na to że Pan ich SZCZEGÓLNIE popiera wymieniłem Pana w moim liście do redakcji Gońca Babickiego.
 
Przyznam rację tym którzy powiedzą że tor krosowy jest potrzebny, dodam że potrzebna jest też zwałka śmieci j kompostownia jednak nikt nie chce koło tego mieszkać, to nie mieszkańcy sprowadzili się w okolice toru krosowego, tylko tor po raz kolejny szukając miejsca zawitał w nasze strony.
 
Na inne uwagi Pana Sumki tutaj nie odpowiem z uwagi na to aby nasza dyskusja nie przybrała charakteru niewłaściwego dla gościnnych łam Gońca Babickiego, a zawiłości związane z rozchodzeniem się hałasu, czy inne, chętnie wyjaśnię prywatnie. Ważny jest efekt, święta mieliśmy względnie spokojne w przeciwieństwie do zeszłorocznych, może nie tylko z uwagi na deszczową i zimną pogodę.

Odpowiedż nie ukazała się w Gońcu Babickim ponieważ autor uznał, że z uwagi na termin spotkania w gminie z wójtem w sprawie crossów, na którym mogły zapaść postanowienia, które mogłyby uczynić artykuł nieaktualnym. Jednak okazuje się, że nadal jest sprawa akualna. Dlatego postanowiliśmy jako Fundacja za zgodą autora umieścić jego odpowiedź.

cross_team_stare_babice_barbarzynstwo_fundacja_fecwis_kampinoski_park_narodowy

 

 
 

 


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...