Kanał RSS
Kanał RSS

Dalsze głosy w sprawie crossowiska w Wojcieszynie - Cross Team Stare Babice

Historia toru motocrossowego klubu Cross Team Stare Babice na obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego
Kampinoski Park Narodowy
Jacek Marszałek

W nawiązaniu do listów, które ukazały się w lutowym Gońcu Babickim odnośnie toru motocrossowego i jego uciążliwości dla mieszkańców gminy, my zawodnicy Klubu Cross Team Stare Babice przychylamy się do stwierdzenia, że temat jest poważny i należałoby rozważyć w jaki sposób można uniknąć konfliktu.

W miarę naszych możliwości nasi zawodnicy na treningach korzystają z torów oddalonych niekiedy nawet o 100 km od naszej gminy. Ponadto w czasie sezonu sportowego, co drugi tydzień nasi klubowicze są na zawodach.

Wprowadziliśmy dzielony czas treningów zakładający, że trenujemy do 2 razy w tygodniu i to nie dłużej jak 3-4 godziny (oczywiście z przerwami). Nasz zespół tworzą osoby w różnym wieku, ale dla wszystkich nas ten sport jest ogromną pasją, natchnieniem i odskocznią od codziennej pracy, bądź nauki. Opinię niebezpiecznych wandali, groźnych dla środowiska nadano nam, ponieważ po okolicznych lasach, polach i łąkach jeździ dużo niezrzeszonych w Klubie właścicieli quadów i motocykli, niemających nic wspólnego z wyczynowym sportem. To oni głównie psują nam opinię, co prowadzi do konfliktów i nieporozumień. My nie jeździmy po terenie KPN i nie stwarzamy zagrożenia dla spacerowiczów. Jeździmy w wyznaczonym i przygotowanym dla nas miejscu na terenie prywatnych gruntów.

cross team stare babice, halas, dewastacja, kampinoski park narodowy, fundacja fecwis, plusekologia

W odpowiedzi na list P. Dziewulskiego zapewniamy, ze nasze motocykle mają tłumiki, a my nie jesteśmy zamaskowanymi kominiarkami, bezkarnymi intruzami zakłócającymi spokój. Każdy z nas ma na sobie klubowe ubranie, gdzie na plecach mamy wypisane dużymi literami nazwisko i numer.

Chcielibyśmy zażegnać konflikt, aby w przyszłości zostało utworzone miejsce w takim obszarze, które nie będzie nikomu zakłócać spokoju i dostęp do niego będą mieli wszyscy miłośnicy sportu motorowego, w tym również niezrzeszeni w naszym Klubie. Posiadamy listy z poparciem naszej inicjatywy podpisane przez wielu mieszkańców Wojcieszyna, Stanisławowa, Mariewa, Koczarg i Lipkowa.

Na forum publicznym Pan Dziewulski w sposób bezczelny wypowiedział złe słowa pod adresem Pani sołtys Jadwigi Wasiak z Wojcieszyna, która zapewnia w imieniu mieszkańców swojej miejscowości, że nie jesteśmy uciążliwi i nie przeszkadzamy okolicznym mieszkańcom. Jest to osoba która obiektywnie i bezstronniczo wypowiada się o motocrossie w Wojcieszynie. Bardzo dziękujemy P. Jadwidze Wasiak i P. Sławomirowi Sumce za wsparcie nas i popieranie sportu motocrossowego.

Do wglądu Redakcji przesyłam podpisy mieszkańców Wojcieszyna, Wierzbina, Zalesia i Stanisławowa, którzy są za tym abyśmy dalej trenowali.

Beata (nazwisko znane Redakcji)

Goniec Babicki 3/2015 – marzec 2015 r.

Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...