Kanał RSS
Kanał RSS

JACEK WEIGL

Jacek Weigl twórca ChCe
autor: SEI

Przeciętny Jan Kowalski utrzymujący się wraz ze swoją rodziną za jakieś niewygórowane pieniądze, uważałby się za niezwykle szczęśliwego człowieka gdyby zaproponowano jemu pracę w firmie o mocnej pozycji na rynku, pracę za pensję jaką do tej pory uzyskiwał wraz ze swoją żoną. Uważałby ów człowiek że Pana Boga złapał za nogi gdyby tą pracą okazałoby się, że to zajęcie to bardzo dobre stanowisko w dużej korporacji finansowej. Nie wiem cóż musiałoby się wydarzyć aby pozwolił sobie nasz Kowalski na pozostawienie tej pracy. Jakie wielkie wydarzenie mogłoby wpłynąć na taką decyzję? No właśnie- jak trudno nam nieraz zrozumieć ludzi majętnych, którzy wbrew schematom funkcjonującym w społeczeństwie  zostawiają wszystko i zaczynają jakby zupełnie nowe życie, poświęcone wyłącznie drugiemu człowiekowi; życie z którego naprawdę czerpać można dużo więcej radości niż z dotychczasowego zarabiania niezłych pieniędzy.

Tak właśnie postąpił bohater mojego felietonu- Jacek Weigl.

26-letni  (w 2003 roku) człowiek, dobrze wykształcony, pracownik dużej firmy finansowej, podejmuje niełatwą decyzję. Pozostawia dotychczasowe życie aby zmieniać świat. Musi tak właśnie postąpić, gdyż doskonale rozumie iż świat można zmienić jedynie zaczynając od siebie samego. Nie , to nie jest żart, choć ktoś może zapytać: jak jeden człowiek może zmienić świat? No właśnie-jak? Jacek zaczął od tej , co zdumiewające, lekceważonej strony życia- edukacji człowieka od jego najmłodszych lat. I z pewnością słusznie bo w czasach gdy miliardy wszystkich walut wydawane są na dziwaczne nieraz eksperymenty dążące podobno do uzyskania lepszych metod kształtowania młodego człowieka; w czasach w których dąży się do całkowitego nieraz ślepego wręcz podporządkowania przywództwu ideologii, Jacek sięgnął po metodę sprawdzoną jeszcze przed stuleciami; po wychowanie człowieka od lat jego najmłodszych w umiłowaniu życia pod przywództwem Boga, w poszanowaniu drugiego człowieka, w empatii dla niego. Dlaczego taką obrał drogę? Jacek Weigl zrozumiał, że choć wiara i zaufanie do Pana Boga są fundamentem egzystencji człowieka, to aby ten człowiek  mógł odnosić w swoim życiu sukcesy musi okazywać wiarę i zaufanie w stosunku do drugiego człowieka i otrzymywać od niego to samo- swoista zasada naczyń połączonych.

Rok po radykalnej odmianie jaka powstała w Jacku, uruchomił on Chrześcijańską Szkołę Podstawową po to by z czasem rozszerzyć tę działalność o przedszkole i gimnazjum.

Placówki te noszą nazwę Samuel, zaczerpniętą od biblijnej postaci chłopca Samuela, któremu Bóg objawia jego przyszłą misję proroka.

Jacek Weigl jest aktywnym orędownikiem i człowiekiem wspierającym edukację domową.

To bardzo ważna i zaniedbana niestety gałąź szkolnictwa w naszym kraju. Są w życiu takie sytuacje, w których dziecko aby się móc rozwijać, musi być kształcone w domu. Wiem jak bardzo taka metoda nauczania jest niezrozumiana nie tylko przez ustawodawców ale  często również przez samych nauczycieli. To nie są puste słowa. Mój syn w pewnym okresie swojego życia potrzebował właśnie kształcenia w domu. Nauczyciele ze szkoły do której uczęszczał przed chorobą, robili wszystko aby nie podejmować tego trudu. Co więcej- nawet w wariancie nauczania indywidualnego na terenie szkoły, dzieciak większość czasu spędzał w szkolnej bibliotece sam. Efekt jest taki, że mający trudności adaptacyjne młody człowiek, pozostawiony wbrew obietnicom sam sobie, dziś nie ma jakiegokolwiek (poza podstawowym) wykształcenia.

Dlatego ludzie tacy jak Jacek Weigl są darem dla nas wszystkich; są pozytywnym wzorcem postępowania i kreatorami właściwych priorytetów.


Komentarze

Wielu, mówi, że chce zmieniać świat, niestety niewielu potrafi to robić. Jacek, którego poznałem jakiś czas temu dzielnie zmienia rzeczywistość. Najważniejsze potrafi sięgać po najlepszych, którzy potrafią wspierać Jacka Weigla inicjatywę. Bierzmy przykład z twórcy Szkoły Samuel.

Jacek Weigl, to piękna i inspirująca postać:) Warto pisać o takim człowieku:) Pozdrawiam

Jacek Weigl buduje edukację chrześcijańska i homeschooling czyli domową edukację, dzięki temu następne pokolenie będzie mogło lepiej rozumieć świat

Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...