Kanał RSS
Kanał RSS

Kontrola Prokuratury - Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza

Puszcza w Potrzebie - dewastacja otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego
Kontrola Prokuratury - Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza

Co mnie zainspirowało do podjęcia inicjatywy obywatelskie. Oczywiście życie. Przedstawię dwa przypadki. Teraz pierwszy, a w kolejnym poście drugi. Ponownie posłużę się fragmentem z wywiadu udzielonego w Kulisach 24 dziennikarzowi Łukaszowi Pawelskiemu "Grupa ludzi organizuje sobie tor motorowy w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Tą grupą jest Cross Team Stare Babice. Dewastują teren otuliny, która jest prawem chroniona, jako strefa buforowa dla Parku Narodowego. Dostarczamy dowody na działalność członków i sympatyków Cross Team Stare Babice. Policja zadaje mi pytanie, kto jest poszkodowanym. Wpierw mówię, że ja, pan policjant, emeryt, każdy mieszkaniec np. Wojcieszyna, narażony na pył, huk, zwierzęta zamieszkujące otulinę i Kampinoski Park Narodowy. No tak, ale trzeba wskazać, kto jest poszkodowanym. Ustalamy, że Kampinoski Park Narodowy. Dziś uparłbym się, że to ja jestem poszkodowanym. W połowie 2016 roku stwierdziłem, że w takim razie KPN i nie Konfederacja Polski Niepodległej, choć pewnie i jej członkowie chodzą na spacery do Puszczy Kampinoskiej a Kampinoski Park Narodowy jest poszkodowanym.

W tym momencie wykluczyłem się z postępowania. Moje zgłoszenie zostało przyjęte, sprawę prowadziła prokuratura w Pruszkowie. Po czym jak łatwo jest się domyślić sprawa została umorzona. Kto mógł zaskarżyć decyzję prokuratury? Dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego. Dlaczego nie zaskarżyła? Też można się domyślić, ponieważ przez kilka lat tolerowała w swoim sąsiedztwie nielegalny tor krosowy, więcej nawet uznała, że jest dobrym wentylem bezpieczeństwa dla nielegalnych krosiarzy, kładowców, którzy wjeżdżają do Kampinoskiej Puszczy. Do takich wniosków doszedłem po zapoznaniu się z odpowiedziami, jakie otrzymywaliśmy od KPN na postawione pytania.

Dlatego nie działa system kontroli społecznej. Nas wyłącznie zawiadomiono, że sprawa została umorzona, bez uzasadnienia, bez możliwości wglądu w akta, aby sprawdzić, w jaki sposób zostało prowadzone postępowanie przez prokuraturę. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy stroną.

Kto wygrywa w pojedynku Państwo Obywatelskie kontra urzędniczy stan. Wiadomo." źródło Kulisy 24

Zachęcamy do polubienia naszej strony na Fb. Jeśli uznasz, że warto nas wspierać, zachęć swoich znajomych do polubienia strony i włącz się do naszej inicjatywy budowania społeczeństwa obywatelskiego.

kontrola_prokuratury_obywatelska_inicjatywa_ustawodawcza