Kanał RSS
Kanał RSS

List radnego z Wojcieszyna Sławomira Sumki opublikowany w Gońcu Babickim

Historia toru motocrossowego klubu Cross Team Stare Babice na obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego
Kampinoski Park Narodowy
Jacek Marszałek

Szanowny Panie Dziewulski. Zachowując wobec Pana należyty szacunek, pragnę zwrócić Panu uwagę, że w swoim liście do redakcji "Gońca Babickiego" (publikacja luty/2015), z niezrozumiałych dla mnie względów stałem się obiektem Pana ataku. W swoim liście wielokrotnie mija się Pan z powszechnie znanymi faktami.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że umiejscowienie tzw. krossowiska, nie jest moim udziałem. Użytkowanie gruntów, na których odbywają się treningi, leży w gestii właścicieli działek i prezesa klubu P. Huberta Barszczewskiego. Po wtóre również odległości krossowiska od Stanisławowa, podane przez Pana są zaniżone. Pominął Pan w swoich wyliczeniach jedną wieś - Zalesie, co czyni odległość znacznie większą niż wspomniana. Ponadto Pańskie nawiązanie do kwestii rajdu Paryż - Dakar, nijak ma się do kwestii sportu motocrossowego na terenie Gminy Stare Babice. Zachęcam do pogłębienia wiedzy na temat istniejącego wówczas zagrożenia terrorystyczne- go, które skłoniło organizatorów tego międzynarodowego rajdu do przeniesienia organizacji zawodów na teren Ameryki Południowej. Nie widzę takiego zagrożenia na terenie wojcieszyńskich pól, choć oczywiście usytuowanie ropociągu, może budzić Pańskie obawy.

cross_team_stare_babice_halas_dewastacja_kampinoski_park_narodowy_fundacja_fecwis_plusekologia

Nade wszystko pragnę zauważyć, że wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania Stowarzyszenia Motocross Team Stare Babice powinny być adresowane do władz klubu. Ja jako radny popieram i będę popierał wszelkie przejawy aktywności mieszkańców gminy Stare Babice, szczególnie te, które jak wspomniany Motocross Team, oparte są na kodeksie uczestnika. Oczywiście zgadzam się, że inicjatywy takiego spectrum z czasem wiązać się będą z dyskusją na szerszym forum. Osobiście jestem zwolennikiem powstania profesjonalnego toru motocrossowego we właściwym miejscu-grunty wojcieszyńskie służą tylko treningom w ściśle określonym czasie.

cross-team-stare-babice-dewastacja-kampinoski-park-narodowy-plusekologia-fundacja-fecwis

cross-team-stare-babice-dewastacja-kampinoski-park-narodowy-plusekologia-fundacja-fecwis

Jednocześnie pragnę Pana, jak i wszystkich zainteresowanych Państwa, poinformować, że zanim na wojcieszyńskich polach pojawiło się stowarzyszenie motocrossowe Pana Huberta Barszczewskiego, istniejące nieużytki już wcześniej budziły zainteresowanie pasjonatów różnych form wypoczynku. Zaniechanie upraw przez właścicieli pól, spowodowane było m.in. dużymi szkodami jakie wyrządzały i wyrządzają dzikie zwierzęta (sąsiedztwo KPN). Po swoich (i nie tylko) gruntach mieszkańcy tej części gminy jeździli, jeżdżą i obawiam się, że będą jeździć na quadach czy motocyklach crossowych. Codziennością stały się też wycieczki konne i piesze. Dotychczas nikt nikogo nie pytał i nie pyta o zgodę na jazdę motocyklem czy konno po takich gruntach. Dopiero pojawienie się stowarzyszenia stało się powodem do żywej dyskusji.

cross-team-stare-babice-dewastacja-kampinoski-park-narodowy-plusekologia-fundacja-fecwis

W swej zapalczywości nie zwraca Pan uwagi na to, że ewentualne zaprzestanie działalności stowarzyszenia na terenie Wojcieszyna, nie rozwiąże problemu rozwoju sportu "motorowego" na terenie naszej gminy. Otóż okazuje się, że w naszej gminie jest wiele takich miejsc, które skupiają miłośników sportu nie tylko motocrossowego. To miejsce w Wojcieszynie ma swoich właścicieli, a są takie miejsca jak ulica Izabelińska, gdzie quady jeżdżą przy i po terenie Kampinoskiego Parku Narodowego bez względu na czas i porę dnia (informacja zaczerpnięta z forum internetowego). Z wiedzy, jaką posiadam, również mieszkańcy Stanisławowa mierzą się z niedogodnościami wynikającymi z uprawianiem rekreacji konnej.

Nadmienił Pan, że prowadzona przeze mnie działalność budzi Pański "niepokój". Otóż pragnę Pana poinformować, że na terenie naszej gminy działam społecznie od wielu lat, najpierw jako zwykły mieszkaniec, a obecnie radny reprezentujący mieszkańców Wojcieszyna. Mieszkańcy miejscowości, którą reprezentuję wiedzą, że byłem i jestem pomysłodawcą wielu inicjatyw społecznych. Staram się wspierać wszelkie działania mieszkańców, które mają na celu ich aktywizację i integrację. Z moimi dotychczasowymi działaniami może Pan zapoznać się w Internecie, ale także w archiwalnych numerach lokalnych gazet. Działalność, jaką prowadziłem w imieniu mieszkańców Wojcieszyna, pozwoliły mi w kolejnej kadencji reprezentować Ich w radzie Gminy. Podczas głosowania na vice przewodniczącego Rady Gminy Stare Babice zyskałem głosy poparcia i sympatii niemal wszystkich radnych (14/15 głosów).

cross-team-stare-babice-dewastacja-kampinoski-park-narodowy-plusekologia-fundacja-fecwis

Mając na uwadze Pańskie zastrzeżenia i postulaty, a także uwagi i spostrzeżenia pozostałych czytelników i uczestników dyskusji forum internetowego, chciałbym zachęcić do spotkania wszystkich stron. Wiem, że próbował Pan dość niefortunnie rozpocząć tę dyskusję na spotkaniu mieszkańców Mariewa i Stanisławowa z Radną P. Justyną Szczepanik, czyniąc mnie odpowiedzialnym za powstanie całego zamieszania. Szkoda jednak, że umknął Panu fakt zaproszenia mnie i chyba w odpowiednim czasie tych najbardziej zainteresowanych tj. samego Stowarzyszenia Motocross.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pana oraz uczestników dyskusji uprzejmie informuję, że w najbliższym możliwym czasie zorganizowane będzie spotkanie z zainteresowanymi Stronami w celu wypracowania wspólnego stanowiska, do czego osobiście gorąco zachęcam.

cross-team-stare-babice-dewastacja-kampinoski-park-narodowy-plusekologia-fundacja-fecwis

cross-team-stare-babice-dewastacja-kampinoski-park-narodowy-plusekologia-fundacja-fecwis

Łączę wyrazy szacunku. Sławomir Sumka

Goniec Babicki 3/2015 – marzec 2015 r.

Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...