Kanał RSS
Kanał RSS

Pułapka

Gdzieś w Polsce
autor fot. Sławomir Sikora

Wielu  ludzi   postanowiło wyeliminować ze swojego życia przemoc, uprzedzenia, zawiść na rzecz tolerancyjności, poświęcenia  i absolutnej miłości bliźniego. Czy taka postawa  przyniosła im szczęście?

Tak, szczęście wieczne zapewne przyniosła Ojcu Damianowi de Vesteur – apostołowi trędowatych,  Matce Teresie z Kalkuty, świętym  męczennikom jak na przykład Janowi  Maksymilianowi  Kolbemu, Edycie Stein….ale zwykłemu, przeciętnemu człowiekowi który odda innym wszystko co ma -  poświęcając przy tym  swój cały czas, zdrowie i siły, pożytku wielkiego nie przyniesie.  Ani większej stabilności psychicznej, ani nawet poczucia bezpieczeństwa.
Bycia dobrym dla innych trzeba się nauczyć, i wiedzieć co trzeba z życia eliminować a co zostawić. Altruizm też musi być kontrolowany.

Nie można na siłę tworzyć karykaturalnego modelu świata bez pasji, emocji  i pożądania i krzty zazdrości.  Eliminując z życia całkowicie prawo do gniewu, żądzy, zaniedbania, błędu, szykujemy na siebie nową pułapkę. Budujemy nowy system totalitarny oparty nie na opresji, ale na przymusie troski, łagodności, jałowości.

Ta ciągła walka dobra ze złem jak kontrast w muzycy jest siłą napędową naszego istnienia, i jest po to, żeby nas doświadczać, pokazać gdzie są granice dobra a gdzie zła.  A czasy, kiedy będziemy żyć w  świecie rozwiązanych konfliktów i nowych, łagodnych, przyjaznych sobie obywateli. chyba nigdy nie nastąpią.


Komentarze

super spojrzenie:)prawdziwe:)

Ciekawi mnie, czy da się w ogóle wyeliminować złe emocje. Myślę, że tylko ludzie mający problemy z odczuwaniem potrafią tego dokonać. Poza tym bez zła nie istniałoby dobro.

Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...