Kanał RSS
Kanał RSS

Społeczeństwo Obywatelskie wymaga zaangażowania

wywiad ze Sławomirem Sikorą cz.I
Slawomir Sikora
Adam Wilhelm

      Zachęcam do przeczytania mojego wywiadu udzielonego w Kulisach 24 Łukaszowi Pawelskiemu.  W pierwszej części wywiadu robię podsumowanie swojej działalności ponad 10 lat po ułaskawieniu.

Fragment z udzielonego wywiadu. „Czy nie uważa Pan, że państwo obywatelskie jest w nieustannej wojnie z Państwem Sądów i Prokuratur?

Dobrze, Pan ujął. Według mnie, a mogę stwierdzić, że gdzieś od roku 1993 jestem w tzw. stałym kontakcie z Wymiarem Sprawiedliwości, państwo obywatelskie jest nieustannie spychane na margines przez tzw. Wymiar Sprawiedliwości. Może przez fakt, że nigdy nie było lustracji i jak stwierdził sędzia Strzębosz środowisko samo się oczyści. Czy się oczyściło? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie. Z pewnością większość osób pracujących w wymiarze sprawiedliwości to osoby godne zaufania, ale jak w każdym środowisku jest grupa czarnych owiec, które mają realny wpływ na to w jaki sposób wymiar sprawiedliwości jest postrzegany przez nas obywateli. Państwo Obywatelskie póki co przegrywa jak to Pan stwierdził z Państwem Sądów i Prokuratur, jeszcze wymieniłbym Policję jako istotny element tego systemu. Zwykle pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości Państwo Obywatelskie ma z policjantem. I to on decyduje czy jest to pierwszy i ostatni kontakt.”

cały wywiad w kulisach 24


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...