Kanał RSS
Kanał RSS

Z perspektywy piaskownicy i „odbijania piłeczki” - Cross Team Stare Babice

Cross Team Stare Babice kontra Kampinoski Park Narodowy
Kladem po Kampinoskim Parku Narodowym
Jacek Marszałek

Po przeczytaniu tekstu z Gazety Babickiej niezwykle się zdziwiłam. Jakże czysta bezinteresowność i troska bije z tonu wypowiedzi Pana Prezesa Huberta Barszczewskiego.

Gratulacje dla tak uzdolnionej rodziny. Naprawdę nie mam nic przeciwko quadom, Enduro i motorom crossowym. Tak samo nie mam nic przeciwko nurkowaniu, ale mam przeciwko niszczeniu raf. Obie sytuacje są dla mnie tożsame. I tu i tu każdy rodzaj szkodzenia nie ma prawa bytu a o wszystkim stanowi prawo, zasady etyki, dbałość o dobro dziedzictwa Świata( Patronat Unesco) i świadomość.

W mojej wcześniejszej wypowiedzi (Ryś w KPN a Cross Team Stare Babice) pytałam o dokumenty, które muszą się pojawić przy dojściu do takiej inwestycji. Właściciel toru zarabia na nim, więc prowadzi działalność. Pan Prezes jakby drżącym głosem (tak to poczułam) informuje, że ich „ zawodnicy„ „ jeżdżą tylko wiosną i jesienią”.

Oj, niektórzy nie uważali w szkole i chyba,  niewiedzą, że ptaszki  to zaczynają się w pary łączyć i gniazdować właśnie wiosną. Tam gdzie tor crossowy dużo ptaszków i to chronionych a niektórych ochroną czynną a i takie, co w Księdze Czerwonej są. Są i nietoperze. Nietoperze bardzo źle znoszą hałas. Tam na drzewach wokół toru crossowego można zobaczyć butki i piwniczki ziemne.

Rezerwat, Enduro, ludzie, rośliny i zwierzęta. Jeden element nie pasuje? To jak test na inteligencję. No chyba nikt nie chce pozbyć się procesu myślenia. Te motory, Enduro itd. jeżdżą po piaszczystej części Narodowego Parku Kampinoskiego (patrz mapa) a tam roślinki, owady, ssaki, gady mieszkają. Wyjątkowe takie, co to już ich prawie nie ma.

kampinoski_park_narodowy_fecwis_cross_team_stare_babice_ekologiczna_sfora

No i proszę bardzo, są i mieszkańcy, co popierają inicjatywę jak i przedstawiciele władz, radny Wojcieszyna Sławomir Sumka i sołtys Wojcieszyna Jadwiga Wasiak. „Nie wszyscy, zatem protestują! ”- cieszy się Pan Prezes- a ci, co protestują to tylko dla tego, że” jest, do kogo piłeczkę odbijać”. Protest też podpisali, bo wszyscy podpisywali. Matołki takie z tych protestujących.

Trudno pojąć, czym kierowały się władze Gminy i Narodowego Parku Kampinoskiego jak i Klub Crossowy. To normalne, że motory są przywożone na lawecie a ci, co to nie z Klubu Crossowego pomykają po ścieżkach przyrodniczych i ostoi przyrody światowej powinna się zająć drogówka, bo bez tablic jeżdżą szkodniki (prawo drogowe).

Młodym crossowcom życzę dalszych sukcesów sportowych i popieram każdą pasję, ale realizowaną na innym torze z dala od Puszczy. Najbardziej rozbawiła mnie jednak wypowiedz Pana Prezesa „Cały czas szukamy docelowego miejsca, na którym będzie można spokojnie trenować, dopóki go nie znajdziemy, będziemy przyjeżdżać do Wojcieszyna” No proszę. Kara? Tupanie nogą? Piaskownica? Oj, bo wszyscy nie dostaną deseru.

jacek_marszalek_fecwis_ekologiczna_sfora_kampinoski_park_narodowy

jacek_marszalek_kampinoski_park_narodowy_fecwis_ekologiczna_sfora

jacek_marszalek_kampinoski_park_narodowy_fecwis_ekologiczna_sfora

jacek_marszalek_kampinoski_park_narodowy_fecwis_cross_team_stare_babice


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...