Kanał RSS
Kanał RSS

Czy Prezes Barszczewski i radny Sumka są zwolennikami freestylu w Kampinoskim Parku Narodowym?

Obejrzałem dziś program telewizyjny, a w nim informację, że przez Gdańsk przechodzi droga, a lepiej autostrada powietrzna, którą ptaki ruszają do swoich siedlisk w trakcie migracji. Ekolodzy zachęcają do nakładania specjalnych taśm na szyby, dzięki którym ptaki mogą przeżyć. Niestety wskutek zmian urbanistycznych, nikt nie bierze pod uwagę np. ptasich autostrad, pewnie do czasu, aż większość ptaków wyginie, a nas zaczną pożerać zmutowane komary i inne owady, z którymi już dziś często przegrywamy.

Dlatego ważne jest, aby dbać o naszych sprzymierzeńców. Nie postuluję brania pod uwagę w zezwoleniach wydawanych na budowę ptasich autostrad, ale warto choćby naklejać na szyby elementy, dzięki którym ptak nadal będzie postrachem np. dla komarów i innych uprzykrzających nam życie insektów.

Czyli można, czyli są ludzie, którym chce się, i nawet potrafią dotrzeć ze swoim przekazem do szerszej opinii społecznej. Tylko czy mają świadomość, że ich praca może pójść na marne, jeśli będzie przyzwolenie społeczne np. na działania takich grup jak stowarzyszenie Cross Team Stare Babice ze swoim torem podkreślam treningowym. Ów tor nie tylko że jest usytuowany w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, ale w prostej linii 1,8 km znajduje się szczególne miejsce Kampinoskiego Parku Narodowego Mokre Łąki.

Dzięki redaktorom z Gońca Babickiego zainteresowałem się problemem toru treningowego w Wojcieszynie. Ups wróć, nie problemem jest tor, tylko osoby, które powołały ten obiekt do życia. Problemem są osoby, które prowadzą Cross Team Stare Babice z ich freestylowym liderem Panem Barszczewskim.

cross_team_stare_babice_otulinia_kampinoski_park_narodowy_fecwis_edukacja_ekologia

Rozumiem, że Pan Barszczewski bierze odpowiedzialność jako prezes stowarzyszenia Cross Team Stare Babice za wszelkie działania stowarzyszenia? Winnych kuriozalnej decyzji o lokalizacji treningowego toru Cross Team Stare Babice jest z pewnością więcej.

Dołączę do tego grona, radnego Sławomira Sumkę, eksperta do spraw bezpieczeństwa na poziomie krajowym i przewodniczącego komisji do spraw środowiska działającej na terenie gminy Stare Babice.

Może i pan radny Sławomir Sumka jest zwolennikiem freestylu w stylu Cross Team Stare Babice? W takim razie gratuluję dobrego samopoczucia.

kampinoski_park_narodowy_wojcieszyn_cross_team_stare_babice_fecwis_fundacja_ekologia


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...