Kanał RSS
Kanał RSS

Projekt Kooperacja - świadectwo Doroty

Nazywam się Dorota. Jestem Romką. Cztery lata temu nawróciłam się do Boga i odtąd moje życie zmieniło się. Od 3lat pomagam  Jance na świetlicy. Jestem tam codziennie i pomagam przy dzieciach.

Myję ręce przedszkolakom, pomagam w zajęciach, np. w malowaniu, zabawach. Jestem tłumaczką najmłodszych dzieci, które jeszcze nie znają języka polskiego. Pomagam też w sprzątaniu świetlicy i różnych porządkach. Te wszystkie prace sprawiają mi wiele radości.

Lubię przebywać z opiekunami świetlicowymi. Traktuję ich jak swoja rodzinę. Bóg dał mi wielką miłość do Polaków. Opiekunowie świetlicy pomagają sobie nawzajem, wspierają w problemach, pocieszają, służą radą jeden drugiemu. Są moimi przyjaciółmi.

Przed poznaniem Pana Jezusa było dla mnie niemożliwe przyjaźnić się z Polakiem. Kochałam tylko swoich, to jest Romów. Byłam nastawiono wrogo, nie raz oszukiwałam i okradałam Polaków. Ale potem usłyszałam Ewangelię, o tym,  że Pan Jezus umarł za moje grzechy  i może mnie od nich uwolnić, przebaczyć wszystko, co zrobiłam.

Poprosiłam Go o przebaczenie grzechów i by pomógł mi uregulować krzywdy, jakie wyrządziłam ludziom. Potem przeprosiłam ludzi, których skrzywdziłam, oddałam wszystkie długi i teraz jestem bardzo szczęśliwa. Dziękuję Bogu, że mogę kochać wszystkich ludzi.


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...