Kanał RSS
Kanał RSS

Sprawiedliwość a'la Sikora - Fundacja Druga Szansa z Torunia cz.I

Gdzieś w podróży 31.08.2010 r.

"Podróże, podróże. Dobry czas do refleksji. Jestem dziś już zmęczony. Półtora tygodnia trwa moja wędrówka po Polsce Siedzę w pociągu relacji Łódź - Warszawa i próbuję skupić myśli, choć głowa co jakiś czas opada.

Spałem kilka godzin. Niestety bieg, bieg, bieg. Żałuję tylko, że pewną część czasu bezpowrotnie utraciłem za sprawą cwaniaka, łgarza i krętacza z pięknego miasta Toruń. Ale cóż jak to mawiają nosił wilk razy kilka poniosą i wilka, bardziej powiedziałbym skundlonego, wylniałego, zakompleksionego człowieczka.

Pojedynek czas zacząć.

Niestety niektórzy ludzie są tak bezwględni, a zarazem ufni w swoją bezczelność, że żadne nie przemawiają do nich racjonalne argumenty, prośby czy monity. Oni kolokwialnie wszystkich olewają. Lecz mimo ich pewności siebie, zadufania czy wiary, że i tym razem się uda przychodzi czas schyłkowy, przychodzą żniwa

Plony czas zebrać.

Kilka dni temu usłyszałem od znajomego wprowadzonego w problematykę człowieka nikczemnego:
- Sławek dlaczego nie odpuścisz, dlaczego nie zostawisz gnoja i nie zajmiesz się czymś konstruktywnym.
- Ależ zajmuję się każdego dnia czymś konstruktywnym. - odpowiedziałem - Natomiast nie zamierzam patrzeć na czynione zło i przechodzić nad tym do porządku dziennego. Ale to nie oznacza, że teraz uszyję szmacianą lalkę i będę w nią wbijał szpilki - odpowiedziałem refleksyjnie zasmucony
- A może tak wspólnie usiądziemy i razem uszyjemy lalkę i całą naszpikujemy różnej grubości szpilkami? - spytał ze śmiechem.
- Ok, tylko trzeba koniecznie przy niej położyć cztery komórkowce.
- Masz rację, przecież ten błazen bez komórek nie ruszy się nawet do kibla. - syknął kpiąc sobie w najlepsze.
- Wiem, że pije.
- pije. - odpowiedział
- I dobrze, może powinien zrealizować wobec siebie jakiś program z zakresu profilaktyki?

Widać, że trochę go rozbawiłem. I dobrze. Nie będzie kreatura nam odbierał pogody ducha.

Oszuści mają to do siebie, że potrafią budować relacje ze wszystkimi, których następnie wykorzystują. I dlatego postanowilem przerwać ten korowód ofiar Pana Tomasza K. Dość. Czas minął. Rozpoczęła się bardzo trudna, ale potrzebna operacja usuwania życiodajnej dla niego struktury, dzięki której ostanie parę lat spędził w dobrobycie. Natomiast jego ofiary w stresie, poczuciu wykorzystania i czasem utracie wiary w drugiego człowieka.

Powtórzę to kolejny raz : Jeśli czyni się zło, jeśli uprawia się szalbierstwo i to kosztem najsłabszych, jeśli odbiera się ludziom marzenia, to przychodzi kiedyś czas zapłaty.

Pozew do sądu przygotowany. Moi prawnicy złożą go we właściwym czasie.

Kolejny pomysł, który już z innymi skonsultowałem to zakładamy stowarzyszenie poszkodowanych przez Tomasza K. właśnie po to by inne kreatury, cwaniacy nie myśleli, że mogą bezkarnie wykorzystywać ludzi zaufanie.

Jeśli spotkaliście na swojej drodze Fundację "Druga Szansa" dajcie znać na naszego maila centrumtwardowski@gmail.com.
Warto przerwać zmowę milczenia. Pamiętajcie nie ma świętych krów.

 

Toruń 21.04.2016

Miło tak spojrzeć na swój zapis po tylu latach.  Osoba, o której mowa w moim tekście, została posadzona na ławie oskarżonych. I z pewnością zapadnie wyrok skazujący. Pewnie Tomasz K. kiedy poznał mnie na swoim Forum Penitencjarnym, nie spodziewał się, że doprowadzę go przed wymiar sprawiedliwości. A jednak nie słuchał mnie uważnie, kiedy mówiłem mu dobitnie, że nie toleruję ludzi, którzy posługują się najsłabszymi do swoich bezczelnych gier, których celem jest wyłącznie zwiększenie swojego stanu posiadania. Nie słuchał mnie, sądził, eel Sikora sobie pogada, a potem jakoś to będzie. Cóż, być może spotykał na swojej drodze ludzi, których potrafił odpowiednio ustawić, przekonać, zmanipulować, otoczyć kokonem, który wywoływał w nich poczucie np. wstydu, który zwykle pojawia się, kiedy okazuje się, że zostaliśmy perfidnie wykorzystani. Otóż we mnie wtedy rodzi się złość, rodzi się wściekłość na siebie, która staje się motorem do działania. I tak Pan Tomasz K dziś siedzi wygodnie na twardej ławie dla oskarżonych w mieście Toruń. Amen.
 


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...