Kanał RSS
Kanał RSS

Taniec dodaje odwagi w życiu!

 

Tańczę już ładnych parę lat i mimo, że nie na takim poziomie, o jakim marzę – nie przestanę nigdy dążyć do doskonałości. Muszę też przyznać, że wiele widziałam i lubię obserwować osoby, które tak jak ja - są zafascynowane światem muzyki i tańca.

W ciągu tych lat pracy brałam udział w wielu warsztatach tanecznych, kiedy to mogłam poznać cudownych ludzi z pasją i zwyczajnie "napatrzeć się" na bardzo zdolne dziewczyny, które przyjeżdżały na te same warsztaty, by nauczyć się nowych, pięknych figur i choreografii. Matko, jak niektóre z nich wiele potrafią i wspaniale tańczą – myślałam wtedy. Pragnęłam „dogonić" ich poziomem tańca. Wiele byłam gotowa poświęcić, aby mogło tak się stać.

Niestety nie wszystko w życiu zależy od nas - są przeszkody, których nie sposób samemu "przeskoczyć". Jednak na pewno wiele w naszym życiu zależy od nas samych!

Poznałam dziewczynę, która mieszkała na Ukrainie. Jej dziadkowie zostali tam przesiedleni podczas II Wojny Światowej. Mówi po polsku i oprócz tego zna jeszcze dwa inne języki. W ogóle jest piekielnie zdolna. Ja uważam ją za Polkę, choć nie wszyscy tak ja traktują. Polska wcale nie jest tolerancyjnym krajem, niestety.

Nadia opuściła rodziców stawiając wszystko na jedna kartę. Zostawiła za sobą dosłownie wszystko. Podjęła tę niełatwą decyzję chcąc jak najlepiej nauczyć się tańca, by stać się dobra tancerką. Wybrała z reszta szkołę, o której ja marzę od dawna. Wierzcie mi albo nie, ale nie jest łatwo zdecydować się na taki krok! Zostawiasz wszystko, jesteś zdana tylko na siebie, w obcym kraju, bez nikogo.

Teraz Nadia zakłada swoją szkołę tańca w dużymmieście - za co jej chwała! Ale jak to się mówi nie ma nic za darmo, zawsze jest "coś za coś". W tej szkole dziewczyny spędzają praktycznie cały dzień, od rana do wieczora z jedna godziną przerwy, aby trochę odpocząć i coś zjeść. Tam naprawdę jest bardzo ciężko. Trzeba mieć niesamowita kondycję i odwagę! Widziałam i wiem też z opowiadań - ile wysiłku, wylanego potu, determinacji i odwagi potrzeba, aby utrzymać się w niej  i ją skończyć. Te dziewczyny je mają!

Miłość do tańca tej odwagi dodaje.Wiem doskonale, jak zmęczone są młodsze ode mnie lub dużo młodsze, a co najistotniejsze, zdrowe dziewczyny. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku - codziennie te same treningi, ale wiecie co - ja o niczym innym nie marzę, jak o tym, aby dostać taki "wycisk".

Jeśli ktoś dziś, zaraz, powiedział by mi: jedziesz do tej szkoły, masz drogę otwarta, zaświeciło dla ciebie "zielone światło" - to moja walizka w najszybszym możliwie czasie stałaby przed drzwiami mojego pokoju gotowa na tą podróż.

Choć zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że nie jestem zdrowa, tak jak inne dziewczyny, a w dodatku starsza - to i tak nie boję się spróbować. Mimo, że wiem, że byłoby bardzo ciężko. Taniec dodaje człowiekowi odwagi i ja ją posiadam.


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...