Kanał RSS
Kanał RSS

Artykuły

Kontrola prokuratury jest niezwykle istotna, jeśli  chcemy mieć pewność rzetelnego prowadzenia postępowania. Afera Amber Gold udowadnia, że musi być społeczny kontrola.

Kontrola Prokuratury, jest niezbędna jeśli chcemy budować społeczeństwo obywatelskie.

Cześć druga wywiadu, o tym jak skutecznie prowadzić walkę z państwem urzędniczym udzielonego portalowi Kulisy 24

Wywiad ze Sławomirem Sikorą, który został opublikowany w portalu Kulisy 24. cz. I

Dalsze dzieje związane z dewastowaniem otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego w Gminie Stare Babice. Kto za to odpowiada? Czy KPN monitoruje dewastacje otuliny w Gminie Stare Babice? Czy uporządkowanie terenu nastąpiło po naszej interwencji?

Czy na terenie zarządzanym przez Cross Team Stare Babice w Wojcieszynie był prowadzony eksperyment? Czy zakończył się? Czy Stowarzyszenie Motorowe Cross Team Stare Babice szykuje mieszkańcom Puszczy Kampinoskiej kolejny pasztet?

Poradnik ekologa, warto zapoznać się z katalogiem kar, jakie mają do dyspozycji instytucje, które powinny stać na straży Dobra Narodowego jakim jest Kampinoski Park Narodowy mówimy tu o Policji, Straży Parku czy Straży Gminnej.

Kolejna odsłona Puszczy w Potrzebie. Refleksje po przeczytaniu i analizie odpowiedzi na pismo jakie skierowało do Dyrektora KPN Stowarzyszenie Pegaz. Odpowiedż Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego

Umieszczamy odpowiedź Mirosława Markowskiego Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego, na pismo skierowane przez Stowarzyszenie Pegaz w sprawie dewastacji otuliny przez Stowarzyszenie Motorowe Cross Team Stare Babice

Wystąpienie pokontrolne przygotowane przez Ministra Środowiska z dnia 22 września 2015 skierowane do Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosława Markowskiego. I moje refleksje po zapoznaniu się z wystąpieniem dotyczące Straży Parku w Kampinoskim Parku Narodowym.

Warto sięgnąć po donos obywatelski, jeśli nie potrafimy wyegzekować od odpowiednich służb bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jak również wtedy kiedy zachodzi obawa że władza zblatowała się i nie reaguje na apele mieszkańców.

Wzór donosu obywatelskiego. Jak pisać skarge na policjanta.

Odpowiedź Gminy Stare Babice na postawione przez nas pytania dotyczące tzw. toru treningowego vel trasy cross country vel terenu zarządzanego przez Klub Motorowy Cross Team Stare Babice.

Zachęcamy do skorzystania ze wskazówek umieszczonych w Poradniku Prawnym Ekologa, który specjalnie dla osób mieszkających w otulinie i granicach Kampinoskiego Parku Narodowego przygotowali eksperci.

Zapraszamy do zapoznania się z Pradnikiem Ekologa, dzięki temu osoby mieszkające w otulinie  i granicach Kampinoskiego Parku Narodowego będą mogły być w swojej walce skuteczniejsze. Zachęcamy również wszystkich obrońców Parków Narodowych do zapoznania się z kompedium wiedzy zebranym w Poradniku Ekologa

Odpowiedż Gminy Stare Babice w sprawie inwestycji realizowanej w Wojcieszynie Kampinoskiego Parku Narodowego

W „ Gazecie Babickiej” Pan Barszczewski, właściciel toru crossowego, mówił, iż dba o tor. Naprawia, konserwuje, sprząta…. Sprząta? Ot i znowu wpadka. U mnie na wiosce nie ma Parku Narodowego a takiego karygodnego syfu w lesie nie widziałam.

Co łączy burmistrza Mszczonowa Józefa Kurka z radnym Wojcieszyna Sławomirem Sumką?

Zapraszamy do Ekologicznej Sfory, nasz cele walczyć z barbarzyństwem, które każdego dnia dewastuje nasze środowisko naturalne. Nie ważne czy przez głupotę i brak edukacji, czy też dla szmalu. Walczmy z nimi na wszelkie sposoby. Zero tolerancji dla tej hołoty.

Zachęcamy do przekazywania sobie na wzajem memów, które są naszym protestem na to co się dzieje w Kampinoskim Parku Narodowym. Zastanawiamy sie gdzie jest Dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego?

Po przeczytaniu tekstu z Gazety Babickiej niezwykle się zdziwiłam. Jakże czysta bezinteresowność i troska bije z tonu wypowiedzi Pana Prezesa Huberta Barszczewskiego. Gratulacje dla tak uzdolnionej rodziny.

Odpowiedź dziennikarza i społecznika Witolda Dziewulskiego na list radnego Sławomira Sumki w sprawie dewastacji przez Cross Team Stare Babice Kampinoskiego Parku Narodowego.

Kampinoski Park Narodowy, to szczególne miejsce, które powinno byc chronione w ramach zrównoważonego rozwoju, a czy tak jest, przekonaj się Czytelniku sam?

Przedstawiamy pismo jakie wyslaliśmy do instytucji, które, wierzymy pomogą rozwiązać problem kontrowerysyjnego toru treningowego Cross Team Stare Babice w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego w Wojcieszynie.