Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Dyskryminacja

16 czerwiec, 2015

Więzienia w Boliwii są przepełnione, ale nie tylko z dorosłymi. Ponad 1200 młodych ludzi  musi tam mieszkać podczas gdy ich rodzice odbywają kary. Szef więziennictwa Boliwii, Tomas Molina, uważa, że ​​ta sytuacja jest wyjątkowa w tym regionie.

20 grudzień, 2012

Dzieci są przede wszystkim wykorzystywane do transportu broni, żywności oraz materiałów eksploatacyjnych dla bojowników w pobliżu granicy tureckiej. Nierzadko zdarza się, że zostają wysłane na niebezpieczne misje zwiadowcze.

18 grudzień, 2012

Aż do chwili, kiedy na ziemi nastało piekło. Piękny i ciepły wrzesień 1939 roku w niczym nie  zapowiadał  nieszczęścia. Najpierw były prowokacje, wybijanie szyb w żydowskich domach, a potem  do Przemyślan weszli Rosjanie. Bajkowy świat dzieci runął w gruzach.

15 grudzień, 2012

Każde więzienie dla dzieci jest bardzo do siebie podobne, oddalone od reszty społeczeństwa.Dzieci są transportowane pociągami, jadą daleko od wszystkiego co znają, by spotkać się z czymś, na co nawet ulica nie mogła ich przygotować.

12 grudzień, 2012

Utrzymanie małżeństwa w obozie koncentracyjnym jest czymś, o czym marzy każdy więzień. O tym czy zezwolić na małżeństwo decyduje oficer doradczy. Dlatego też więźniowie próbują wkupić się w jego łaski poprzez ciężką pracę, zgłaszanie się do ryzykownych prac, przestrzeganie przepisów, a nawet donoszenie na innych więźniów.

12 grudzień, 2012

Kupując odzież zazwyczaj nie zastanawiamy się nad jej pochodzeniem, sposobem produkcji, i to jakie etapy musi przejść aby do nas dotrzeć. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu choć część z Czytelników zwróci na to uwagę zanim podejmie decyzję o zakupie.

12 grudzień, 2012

Istnieje ogromna liczba dzieci uwięzionych w tym syryjskim systemie. Są one poddawane torturom obok dorosłych, a czasami muszą znosić jeszcze bardziej brutalne zachowania. Oprawcy liczą na to, że dzieci ,,pękną szybciej” i zdradzą przeciwników reżimu.

11 grudzień, 2012

Według filipińskiego prawa skazane dziecko nie powinno przebywać w więzieniu, lecz niezwłocznie być przekazane do odpowiednich organów pomocy społecznej, jednakże tak się nie dzieje.

11 grudzień, 2012

Korea północna notorycznie narusza podstawowe prawa człowieka. Odbywają się tam publiczne egzekucja, a setki tysięcy ludzi znajdują się w obozach. Do obozów trafiają również dzieci.

8 grudzień, 2012

Na świecie głoduje 963 miliony ludzi, czyli co szósty mieszkaniec naszej planety na co dzień cierpi głód. Co 5 sekund umiera z głodu jedno dziecko, dziennie nawet do 20 tysięcy małych dzieci. W tym samym czasie w krajach wysoko rozwiniętych do kosza na śmieci trafia jedna trzecia wyprodukowanej żywności.

19 listopad, 2012

Muzyka poważna jest dla elit, a teatr i opera dla osób zamożnych - usłyszałam niedawno od znajomego z korporacji. Notabene tej samej, w której sama pracuję. Zdziwiłam się... to przecież niemożliwe!

21 październik, 2012

We Włocławku powstało pierwsze Centrum Mediacji, profesjonalnie przygotowana placówka świadcząca usługi w zakresie polubownego rozwiązywania konfliktów. Współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin rozwiązywania konfliktów, co czyni nas wyjątkowym.

20 wrzesień, 2012

Czy Pani Przewodnicząca Rady Rodziców miała więdzę, o fakcie, że Rada Rodziców nie posiada prawnego tytułu do dysponowania pomieszczeniami szkoły?

20 wrzesień, 2012

Pracownicy administracyjni czy obsługa to przecież najniższa grupa społeczna w szkole, nie godna zainteresowania tak utalentowanego, tak dobrze wyedukowanego człowieka, jakim jest Jarosław Domagała.

20 wrzesień, 2012

Robi się coraz bardziej interesująco. Składana kanapa, pościel przecież są to typowe przedmioty w szkole według Dyrektora Jarosława Domagały.

7 wrzesień, 2012

Jestem coraz bardziej wzburzona czytając kolejne artykuły o szkole muzycznej w Gostyninie, prowadzonej przez pana Jarosława Domagałę. Autor tych artykułów nie jest gołosłowny, powołuje się na raporty, przedstawia niezbite dowody, więc trudno w to nie wierzyć, zresztą czytając o wszystkich poczynaniach pana dyrektora, wnioski nasuwają się same!

2 wrzesień, 2012

Czy Dyrektora Jarosław Domagała świadomie lekceważył swoje obowiązki? Zbyt często pojawia się w tym raporcie odpowiedź: "nie wiedziałem".

22 sierpień, 2012

Przedstawiamy drugi fragment raportu o działalności w szkole muzycznej w Gostyninie dyrektora Jarosława Domagały - darowizny. Raport sporządzony w Gostyninie jest precedensem w szkolnictwie artystycznym, dlatego warto z nim się zapoznać. Czy Jarosław Domagała ukradł 1000 euro przekazane na koszty z wyjazdem dzieci do Lagendorf?

22 sierpień, 2012

Przedstawiamy pierwszy fragment raportu o działalności w szkole muzycznej w Gostyninie dyrektora Jarosława Domagały. Raport sporządzony w Gostyninie jest precedensem w szkolnictwie artystycznym, dlatego warto z nim się zapoznać. Czy Jarosław Domagała jako dyrektor szkoły muzycznej w Gostyninie okradał dzieci? Co się stało ze składkami wpłacanymi na Radę Rodzicielską? 

13 sierpień, 2012

Czy ludzie, którym ledwo starcza ,,do pierwszego’’ są w stanie zapłacić prawie 400 zł za możliwość edukacji dziecka? Kto pomyśli również o zakupie książek, zeszytów czy przyborów szkolnych?

29 lipiec, 2012

Kraków. Centrum miasta. Piękne ulice z przylegającymi do nich zabytkowymi budynkami. Wyciągam aparat fotograficzny, ustawiam się i... „Pani daj” – słyszę nagle gdzieś z dołu cienki głosik. Widzę dziecko wyciągające do mnie rękę z nadzieją na wzbogacenie się chociaż o kilka groszy. Przetrzepuję kieszenie w poszukiwaniu drobnych, po czym rozkładam ręce w bezradnym geście. Maluch nie ustępuje. W końcu wyjmuję monety - nie mogę znieść błagalnego wzroku umorusanego chłopca. Ma nie więcej niż 8 lat.

17 lipiec, 2012

Trwają wakacje. Dla wielu dzieci przerwa śródroczna to najbardziej wyczekiwany okres w ciągu roku. Niestety nie dla wszystkich letnie miesiące są synonimem dwumiesięcznej laby. Temat pracujących dzieci, choć niejednokrotnie nagłaśniany przez media, do tej pory pozostaje problemem nierozwiązanym.

4 lipiec, 2012

Podaruj książce drugie życie.

4 lipiec, 2012

Podaruj książce drugie życie.