Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii EL Sistema

8 czerwiec, 2013

Music and Emotion Conference in Finland.

Jest to międzynarodowa konferencja dotycząca nowin w świecie psychologii muzyki. W tym roku odbywa się trzecia edycja wydarzenia. We wtorek (11 czerwca) przedstawicielka naszej Fundacji - dr Amelia Golema wygłosi prelekcję na temat Metody Lidii Bajkowskiej

Więcej informacji o Konferencji w linku

17 kwiecień, 2013

Muzyczne bajki były we mnie od zawsze. Zerówki muzyczne zmusiły mnie, żeby zacząć je spisywać na zajęcia, a dzieci podsuwały mi jeszcze nowe pomysły.

25 luty, 2013

"Zjawisko analfabetyzmu muzycznego" - konferencja dla dyrektorów placówek przedszkolnych z terenu Wrocławia.

TERMIN: 28 luty 2013r.

Zapraszamy!

19 listopad, 2012

...to w jaki sposób wygląda nasze społeczeństwo, jest obrazem wychowania nas samych. Czyli można by zaryzykować stwierdzenie, że od wychowania naszych dzieci zależy to, jakie będą przyszłe pokolenia.

Polecam - Dorota Wodzińska

13 listopad, 2012

„Nie chodzi o to, aby z każdego ucznia zrobić zawodowego muzyka, ale o pokazanie, że jest coś innego niż życie w slumsach, między bronią a narkotykami. Kontakt z muzyką powoduje zmiany w duszy dziecka” – podkreśla José Antonio Abreu.

29 wrzesień, 2012

Dzieci są dziedzictwem narodowym i największym dobrem naszej ojczyzny. Decydując się na wykonywanie zawodu nauczyciela, czy to w szkole muzycznej czy w jakiejkolwiek innej, bierzemy na siebie odpowiedzialność, za wychowanie i wiedzę przyszłych pokoleń.

Lidia Bajkowska- prekursorka Zerówek Muzycznych w Polsce

7 wrzesień, 2012

Jestem coraz bardziej wzburzona czytając kolejne artykuły o szkole muzycznej w Gostyninie, prowadzonej przez pana Jarosława Domagałę. Autor tych artykułów nie jest gołosłowny, powołuje się na raporty, przedstawia niezbite dowody, więc trudno w to nie wierzyć, zresztą czytając o wszystkich poczynaniach pana dyrektora, wnioski nasuwają się same!

8 czerwiec, 2012

Jaka jest prawda o wykluczeniu społecznym. Czy to jest już kwestią genetyczną? Czy dziecko wychowujące się w patologicznym środowisku może cieszyć się normalnym, zdrowym - dorosłym zyciem?

5 czerwiec, 2012

Relacja z Akcji Pokoloruj Świat w Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Zapraszamy do obejrzenia!

31 maj, 2012

Decyzja, żeby zlikwidować  Operę Kameralną stworzoną pół wieku temu przez Stefana Sutkowskiego  jest skandalem międzynarodowym. Opera, która rozsławiła imię Polski na całym świecie ma zniknąć z życia kulturalnego stolicy na zawsze.

11 maj, 2012

Atsuko Seta - kolejna uzdolniona muzycznie japonka, dla której inspiracją i natchnieniem była Kiyoko Tanka - ta, która zaszczepiła miłość do muzyki u Lidii Bajkowskiej.

7 maj, 2012

Brudny, biedny, zaniedbany, ze zniszczonymi kamienicami w tych dzielnicach,dla mieszkańców których często jedyną rozrywką jest wypicie jednego czy dwóch tanich win, kiedy uda im się sprzedać trochę złomu zdobytego niekoniecznie legalną drogą lub jeżeli uda im się wykopać z "biedaszybów" i również sprzedać za niewielkie pieniądze węgiel, którego trochę tutaj jeszcze zostało po świetnie swego czasu prosperujących kopalniach.

7 maj, 2012
Lidia Bajkowska – wracam do tego małego wirtuoza… gra bardzo porządnie, ma ładnie ustawiona rączkę, widać jak sobie wylicza pauzy ale najważniejsze, że zerka do chwilę w nuty:) widać, że ma je dobrze opanowane, skoro potrafi zagrać taki trudny utwór:)
Prawdopodobnie szykują tego brzdąca do zawodu muzyka…przed nim szkoły muzyczne wszystkich stopni:)
Agnieszka Kochler – A’propos zerkania w nuty :) nie rozumiem dlaczego w Polsce maluszki uczone są metodą beznutową. A może inaczej-skąd wzięło się tak głęboko zakorzenione przekonanie,że tak właśnie trzeba uczyć?
6 maj, 2012

FECWIS Kwintet składa się z muzyków Filharmonii Sudeckiej i został założony w październiku 2011r. Głównym celem, jaki przyświeca jego istnieniu, jest rozpowszechnianie muzyki klasycznej wśród najmłodszych i pomoc w jej poznawaniu.

Powstała już pierwsza płyta CD z aranżacjami najpiękniejszych perełek muzyki klasycznej.

1 maj, 2012

Poprzez kontrasty muzyczne wprowadzam dzieci  w świat dźwięków.  Ale trzeba pamiętać, że jest to również świat abstrakcji. Żeby przybliżyć dziecku ten świat Fundacja FECWIS na podstawie mojej metody stworzyła interaktywny pakiet edukacyjny POKOLORUJ ŚWIAT MUZYKĄ, dzięki któremu dzieci stają się odbiorcami i  współtwórcami zarazem.

30 kwiecień, 2012

Dlaczego założyliśmy fundację Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych im prof. Kazimierza Twardowskiego

30 kwiecień, 2012

Spotkanie dwóch brazylijskich dziewczyn, które żyją na ulicach Sao Paulo. Mają na imię Walkiria i Afrilana. Walkiria (po lewej) ma 12 lat. Jest ona liderem gangu liczącego około 20 dziewcząt i chłopców, snującego się po ulicach drugiego co do wielkości miasta w zachodniej półkuli. Reszta członków rodziny Walkirii mieszka na ulicach, w tym matka i młodsza siostra, która ma 9 lat.

30 kwiecień, 2012

Sławek Sikora pierwowzór bohatera filmu DŁUG, założyciel fundacji FECWIS wystąpi w TVP 1 w porannym programie "Kawa czy herbata" . Emisja w Programie 1 TVP

27 kwiecień, 2012

Film o pierwszej muzycznej kolorowance przygotowanej w oparciu o metodę Lidii Bajkowskiej.

27 kwiecień, 2012

Warsztaty edukacyjne z cyklu „Pokoloruj Świat” dla dzieci i młodzieży z Domów Dziecka nr 2 i 3 w Poznaniu