Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Edukacja Taneczna DanceSpace

23 styczeń, 2014
17 styczeń, 2014

Twoja obecność jest tam niezbędna! 

Nie wahaj się i dołącz do WROCŁAW HAPPY FAMILY!

czas: Niedziela - 26 styczeń 2014, godzina 13.00

miejsce: WROCŁAWSKI RYNEK

10 październik, 2013

Odnoszę też wrażenie, że na castingach pojawia się więcej zagranicznych tańców ludowych (Szkocji, Rosji, Grecji, Hiszpanii itp.) niż tego, co powinno być nam najbliższe. Z zachowań i ocen jury można również wywnioskować, że tańce ludowe to jakaś podkategoria, gorsza klasa, gdyż mimo często ciekawych wykonań, do finału nikt nie doszedł… 

20 marzec, 2013

Choć zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że nie jestem zdrowa, tak jak inne dziewczyny, a w dodatku starsza - to i tak nie boję się spróbować. Mimo, że wiem, że byłoby bardzo ciężko. Taniec dodaje człowiekowi odwagi i ja ją posiadam.

21 styczeń, 2013

U nas jest taki tok myślenia: bez muzyki, bez tańca czy w ogóle bez pasji można żyć, ale bez chleba nie! Nie mówię, że to źle - owszem bez tego, ani rusz (praca i pieniądze są potrzebne do życia), tylko oprócz tego jest też coś równie ważnego. Myślę, że nasze zamiłowania, to do czego mamy zdolności i predyspozycje powinno w hierarchii znajdować się na podobnej pozycji. 

14 styczeń, 2013

Wiele razy słyszałam: skończ z tym tańcem! Po co się tak męczysz? Zajmij się normalnymi rzeczami (prasuj, sprzątaj, gotuj). I tak nic z tego nie masz. Ani pieniędzy, ani nigdzie nie występujesz. Jednak te słowa do mnie nie trafiają. Chcę być jedynie zdrowa i móc kontynuować moją pasję w późniejszym wieku. Widziałam tancerki w podeszłym wieku, które tak się zatracały w tańcu, że marzę o tym, aby w przyszłości zatańczyć tak, jak one.

11 styczeń, 2013

Powszechnie uważa się, że taniec jest jednym z najlepszych sposobów na odreagowanie napięć i stresów towarzyszących codziennemu funkcjonowaniu i zmaganiu się z wieloma oczekiwaniami współczesnego świata.

15 grudzień, 2012

Szczególnym miejscem zaistnienia ekspresyjnego  „ja” w ustalonej, sankcjonowanej formie jest teatr, w którym jednoczą się różne rodzaje sztuki, integrują się w nim części literatury, tańca, muzyki, malarstwa, stając się środkami teatralnego wyrazu. Dzięki sztuce można zaspokoić wiele potrzeb wewnętrznych jednostki. Przyczynia się do rozwoju osobowości człowieka, spełnia rolę edukacyjną.

28 listopad, 2012

Stworzyłam własny projekt działań arteterapeutycznych, który został zainspirowany jedną z moich ulubionych książek z okresu dorastania, a mianowicie „Mały Książę” A. de Saint – Exupery. (...) Słowa pochodzące z tej książki: „dobrze widzi się tylko sercem, bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"stały się motywem przewodnim w drodze do poszukiwania przez uczestników projektu obrazu same.

28 listopad, 2012

Współcześni pedagodzy sięgają w dzisiejszych czasach po nowe metody diagnozy, terapii oraz profilaktyki, aby pomóc człowiekowi uporać się z jego problemami i trudnościami. Jedną z nich, coraz mocniej zaznaczającą się w świecie pedagogiki, jest arteterapia, która przy użyciu różnorodnych form sztuki, pozwala na odkrycie własnych słabości, trudności oraz pomaga w ich osłabieniu.

26 listopad, 2012

Taniecjest dla nas szansą na to, aby nie stać się drewnianą kukiełką, którą będą kierować inni, a czemu my ślepo będziemy się poddawać.

22 wrzesień, 2012

Czy taniec może mieć wpływ na znalezienie pracy? Przeczytaj i się dowiedz więcej. Edukacja Taneczna DanceSpace - ds.dancespace@gmail.com

14 wrzesień, 2012

Jeśli marzysz o tym, zeby zrobić coś dobrego, a zwyczajnie nie wiesz jak...skontaktuj się z nami. Bycie wolontariuszem to rozwój wielopłaszczyznowy. Fundacja FECWIS działa na różnych polach realizując różne projekty: Akcja Pokoloruj Świat, Edukacja Muzyczna, Edukacja Taneczna, Centrum Zaburzeń Żywienia, Resocjalizacja... Interesuje Cię ta tematyka, pragniesz zrobić więcej? Seredcznie zapraszamy! 

info@fecwis.org

10 wrzesień, 2012

Odmawiając tańca narażasz się na wykluczenie społeczne - na własne życzenie. Polecam artykuł - Dorota Wodzińska - Koordynator Projektu Edukacji Tanecznej DanceSpace.

4 sierpień, 2012

Tańcząc w miejscu publicznym nie łamiemy prawa. Tańcząc dajemy radość innym i uzewnętrzniamy swoje emocje – więc czy jest w tym coś złego? Nie. 

Zapraszam do komentowania i kontaktu z nami: ds.dancespace@gmail.com

Dorota Wodzińska

3 sierpień, 2012

DanceSpace - projekt Edukacji Tanecznej realizowany w ramach Fundacji FECWIS

Koordynator projektu: Dorota Wodzińska

Zachęcamy wszystkich do tańca, niezależnie od tego gdzie jesteś i jaką muzykę lubisz!

ds.dancespace@gmail.com

15 lipiec, 2012

DanceSpace - projekt dotyczący zagadnień związanych w Edukacją Taneczną. Warto inspirować się dobrymi przykładami tak samo, jak warto uczyć się na błędach innych? Czy do tańca inspirują nas nasi przodkowie, albo historia? Polecam - Dorota Wodzińska

26 czerwiec, 2012

W czym kryje się prawdziwe piękno tańca u kobiet? Czy ważne jest aby tańczyć setki skomlikowanych figur czy wystarczy zatańczyć prostą choreografię współgrając tanecznie z partnerem? Zachęcam do przeczytania artykułu!

19 czerwiec, 2012

Dla jednych to tylko dobra zabawa, dla innych sposób na życie, a dla osadzonych sposób na oderwanie się od rzeczywistości i poczucie, że jednak nie jestem stracony w oczach innych.

14 czerwiec, 2012

Marta Graham powiedziała: „Kiedy tancerz tańczy ziemia pod nim jest święta”. Zatem szanujmy taniec i osoby tańczące z należytą im godnością!