Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Kazimierz Twardowski

5 marzec, 2013

Zawsze jednak wydawało mi się to zbyt trudne. Jednak po kilku lekcjach, za pomocą prostej metody, stworzonej przez Panią Lidię, odkryłam, że jestem w stanie się tego nauczyć, co więcej – jestem w stanie uczyć innych, np. dzieci.

Marta Krajewska

15 styczeń, 2013

W dniu 12 stycznia przy ulicy Bartyckiej 114, firma KIM Sp. z o.o. wraz z naszą Fundacją, radiem Bajka, i Fun Park Digiloo zorganizowała festyn dla dzieci mający na celu wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

19 listopad, 2012

...to w jaki sposób wygląda nasze społeczeństwo, jest obrazem wychowania nas samych. Czyli można by zaryzykować stwierdzenie, że od wychowania naszych dzieci zależy to, jakie będą przyszłe pokolenia.

Polecam - Dorota Wodzińska

9 listopad, 2012

Część 2 relacji FECWIS z konferencji Centrum Edukacji Nauczycieli Szkolnictwa Artystycznego, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla dyrektorów szkół i uczelni muzycznych (27.09.2012). Prelegenci: Monika Smoleń (Podsekretarz Stanu MKiDN), Izabella Buler (Niepubliczna Szkoła Muzyczna im. Augustyna Blocha), Małgorzata Rosińska-Kocon (CENSA), Dorota Wodzińska (FECWIS), Lidia Bajkowska.

29 październik, 2012

Relacja FECWIS z konferencji Centrum Edukacji Nauczycieli Szkolnictwa Artystycznego, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla dyrektorów szkół i uczelni muzycznych (27.09.2012). Rozmówcy: Monika Smoleń (Podsekretarz Stanu MKiDN), Małgorzata Rosińska-Kocon (CENSA), Dorota Wodzińska (FECWIS), Lidia Bajkowska, Jacek Weigl (Szkoła SAMUEL).

8 czerwiec, 2012

Jaka jest prawda o wykluczeniu społecznym. Czy to jest już kwestią genetyczną? Czy dziecko wychowujące się w patologicznym środowisku może cieszyć się normalnym, zdrowym - dorosłym zyciem?

5 czerwiec, 2012

Relacja z Akcji Pokoloruj Świat w Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Zapraszamy do obejrzenia!

5 czerwiec, 2012

Kolorowanie buziek, kolorowanie muzycznych obrazków...czyli Kolorowanie Świata z Fundacją FECWIS - relacja z przebiegu Akcji Pokoloruj Świat na warszawkiej Agrykoli.

18 maj, 2012

Wręczenie nagród od Fundacji FECWIS - Kolorowane Muzycznych - dla dzieci z Przedszkola nr 73 we Wrocławiu.

11 maj, 2012

Wyprawa do Grochowic rowerami, miejscowości w której swoją Siekierezadę napisał Edward Stachura. Niestety za wsią coś znalazłem i to uwieczniłem kamerą.

10 maj, 2012

Konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe "Omerta" wspólnie z Fundacją FECWIS, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

10 maj, 2012

Konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe "Omerta" wspólnie z Fundacją FECWIS, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

10 maj, 2012

Pokoloruj Świat - Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim - 2012.04.14

10 maj, 2012

Pokoloruj Świat - Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim - 2012.04.14

10 maj, 2012

"Umysł przestępcy – zaburzenia osobowości i zachowania sprawców przestępstw" – tak brzmiał temat konferencji, która miała miejsce 16 kwietnia 2012 roku na UKSW w Warszawie. W konferencji wzięło udział standardowa reprezentacja Zakładu Karnego we Włocławku: niżej podpisany i skazani.

9 maj, 2012

Ze Sławomirem Sikorą, pierwowzorem Stefana z filmu „Dług” i współzałożycielem Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych, rozmawia Szymon Babuchowski.

9 maj, 2012

Kolorowanie szpitala udało się znakomicie:)) Dopisała pogoda, wspaniale wywiązali się sponsorzy. Wolontariusze bawili się z dziećmi fantastycznie:) Były występy artystyczne, koncert małych wirtuozów z Warszawy, pokazy, konkursy, malowanie,… rysowanie, lepienie z plasteliny kolorowego świata, w który to zmienił się włocławski szpital. I żeby ten kolorowy świat, który tak ucieszył i zafascynował małych pacjentów trwał dalej, młodzież z wolontariatu „przeniosła” go na oddziały- hojnie obdarowując dzieci kolorowankami, kredkami, pisakami, słodyczami.

9 maj, 2012

Ze Sławomirem Sikorą, pierwowzorem Stefana z filmu „Dług” i współzałożycielem Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych, rozmawia Szymon Babuchowski.

Szymon Babuchowski: W świadomości wielu ludzi funkcjonujesz jako facet z „Długu”. Możesz jeszcze w ogóle patrzeć na ten film?

9 maj, 2012

Zanim poszłam do szkoły muzycznej rodzice zapisali mnie do Ogniska, które wówczas mieściło w podwórku przy Nowym Świecie. Dziś nie ma już tej starej, warszawskiej kamienicy, ocalałej z pożogi wojennej.

8 maj, 2012

Dziś, 9 lutego 2012 roku, odbyła się druga odsłona Akcji "Uśmiech za kilka słów". Tym razem list-niespodziankę dostały dzieci z Oddziału III Kliniki Onkologii i Hematologii przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

Trzy wolontariuszki z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu: Kasia Żłobińska, Magda Stykała oraz Iza Sierny obdarowały dzieci pięknym listem z kolorowanką. Pojawiły się też kreatywnie wymyślone rzeczy, np. piękne zdjęcia z kotkami, które dostała mała Olga czy też ręcznie zrobione puzzle dla 3-letniego Wojtusia.

7 maj, 2012

Całkiem niedawno bo w grudniu 2011 roku Fundacja Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych podpisała umowę z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Studenci stacjonarni oraz niestacjonarni IIIgo roku  pedagogiki o specjalizacji resocjalizacja w ramach obowiązkowych praktyk będą realizować projekt „Pokoloruj Świat”.

5 maj, 2012

Wszyscy chcemy, żeby nasze dzieci zawsze były szczęśliwe i uśmiechnięte. Kolorowanka muzyczna robi na maluchach wielkie wrażenie, dzięki niej jesteś w stanie podarować dzieciom w swojej gminie uśmiech i szczęście. Za niewielką kwotę możesz zamówić muzyczne kolorowanki z logo gminy, organizacji, firmy, przedszkola. Zrób dzieciom ten wyjątkowy prezent!

5 maj, 2012

Zachęcam do obejrzenia krótkich filmów z relacji XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków. Jeśli nie wiecie, jaki poziom tańca mają 3-latkowie lub 6-latkowie, to teraz macie ku temu okazje!

4 maj, 2012

Burzliwe obrady Jurorów podczas XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków.