Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Nietolerancja

21 styczeń, 2013

U nas jest taki tok myślenia: bez muzyki, bez tańca czy w ogóle bez pasji można żyć, ale bez chleba nie! Nie mówię, że to źle - owszem bez tego, ani rusz (praca i pieniądze są potrzebne do życia), tylko oprócz tego jest też coś równie ważnego. Myślę, że nasze zamiłowania, to do czego mamy zdolności i predyspozycje powinno w hierarchii znajdować się na podobnej pozycji. 

11 grudzień, 2012

Według filipińskiego prawa skazane dziecko nie powinno przebywać w więzieniu, lecz niezwłocznie być przekazane do odpowiednich organów pomocy społecznej, jednakże tak się nie dzieje.

14 wrzesień, 2012

Nie wierzę, przecieram oczy ze zdumienia. Nie słyszałem, aby klasy szkolne można było adaptować na mieszkanko! Nie wierzę. A jednak…ktoś rozpoczął podział klas lekcyjnych.

12 wrzesień, 2012

Teraz rozumiem dlaczego przy wielu szkołach jak czyta się informacje np umieszczone w internecie jest tak wiele różnych sekcji czy innych miejsc pogłębiania wiedzy muzycznej. A może tak przy okazji to drenuje się kieszeń rodzicom?

10 wrzesień, 2012

Odmawiając tańca narażasz się na wykluczenie społeczne - na własne życzenie. Polecam artykuł - Dorota Wodzińska - Koordynator Projektu Edukacji Tanecznej DanceSpace.

7 wrzesień, 2012

Jestem coraz bardziej wzburzona czytając kolejne artykuły o szkole muzycznej w Gostyninie, prowadzonej przez pana Jarosława Domagałę. Autor tych artykułów nie jest gołosłowny, powołuje się na raporty, przedstawia niezbite dowody, więc trudno w to nie wierzyć, zresztą czytając o wszystkich poczynaniach pana dyrektora, wnioski nasuwają się same!

22 sierpień, 2012

Przedstawiamy drugi fragment raportu o działalności w szkole muzycznej w Gostyninie dyrektora Jarosława Domagały - darowizny. Raport sporządzony w Gostyninie jest precedensem w szkolnictwie artystycznym, dlatego warto z nim się zapoznać. Czy Jarosław Domagała ukradł 1000 euro przekazane na koszty z wyjazdem dzieci do Lagendorf?

21 sierpień, 2012

Przedstawiamy pierwszy fragment raportu o działalności w szkole muzycznej w Gostyninie dyrektora Jarosława Domagały. Raport sporządzony w Gostyninie jest precedensem w szkolnictwie artystycznym, dlatego warto z nim się zapoznać. Czy Jarosław Domagała jako dyrektor szkoły muzycznej w Gostyninie okradał dzieci? Co się stało ze składkami wpłacanymi na Radę Rodzicielską? 

19 sierpień, 2012

Czy Jarosław Domagała muzyk, nauczyciel, obecnie dyrektor szkoły muzycznej w Gąbinie wspiera analfabetyzm muzyczny? Jako nauczyciel i obecnie dyrektor szkoły muzycznej w Gąbinie powinien walczyć z analfabetyzmem muzycznym, który jest powszechny wśród polskich dzieci.

13 sierpień, 2012

Czy ludzie, którym ledwo starcza ,,do pierwszego’’ są w stanie zapłacić prawie 400 zł za możliwość edukacji dziecka? Kto pomyśli również o zakupie książek, zeszytów czy przyborów szkolnych?

4 lipiec, 2012

Podaruj książce drugie życie.

4 lipiec, 2012

Podaruj książce drugie życie.

4 lipiec, 2012

Podaruj książce drugie życie.

4 lipiec, 2012

Podaruj książce drugie życie.

4 lipiec, 2012

Podaruj książce drugie życie.

3 lipiec, 2012

Nasilenie masakr ludności asyryjskiej obserwuje się w wieku XX, przypada nań aż 9 z wymienionych trzydziestu trzech masowych zbrodni. Najbardziej znana z nich dotyczy lat 1914-1918, kiedy Turcja przeprowadziła planową eksterminację ok. 2 mln ludności chrześcijańskiej, w tym kilkaset tysięcy Asyryjczyków.

3 lipiec, 2012

Sam Childers- postać nietuzinkowa a wręcz niesamowita. Człowiek, który w sporej części swego życia nie zrobił nic dobrego. Przeciwnie- był o krok od dna. Napady, kradzieże i narkotyki, zaprowadziły go do więzienia.

27 czerwiec, 2012

Słyszałem kiedyś takie powiedzenie, że jedyna rzecz jaka się Panu Bogu nie udała to starość.

18 czerwiec, 2012

Brazylijskie więzienia słyną ze swego przeludnienia, korupcji, zamieszek i tortur. Od wielu lat organizacje broniące praw człowieka podają przeludnienie jako przyczynę wielu brutalnych zamieszek w brazylijskich więzieniach. 

16 czerwiec, 2012

Dziś w kilku słowach opowiem o najmłodszych obywatelach Boliwii. Kraj ten jest nam głównie znany z filmów sensacyjnych o kartelach narkotykowych. I pewnie jest tak dlatego, że wszechobecna boliwijska bieda, zmusza ludzi tam zamieszkałych do pracy na rzecz mafii z jednej strony i pozwala zbijać niewyobrażalne fortuny kokainowym kacykom. 

15 czerwiec, 2012

"Wiem jak oczyścić Kambodżę z min". Dlaczego umieściłem ten tekst autorstwa brytyjskiego dziennikarz Jeremiego Clarkson? Mógłbym napisać w dwóch słowach. Ale pozwolę sobie na dodanie kilku zdań wiecej. 

8 czerwiec, 2012

Jaka jest prawda o wykluczeniu społecznym. Czy to jest już kwestią genetyczną? Czy dziecko wychowujące się w patologicznym środowisku może cieszyć się normalnym, zdrowym - dorosłym zyciem?

4 czerwiec, 2012

Dzieci  do gangu "La Terrzaza" werbuje się  z ulicy w wieku 5-6 lat. Zabójcami stają się po dwóch latach. Giną przed 12-14 rokiem życia." podpis pod zdjęciem, na którym dwoje dzieci, chłopczyk i dziewczynka siedzą pod ścianą. Na policzkach chłopczyka czerwona pręga. Kolana potłuczone. Dziewczynka wielkimi brązowymi oczami patrzy w bok.

31 maj, 2012

Coordinamento Nazionale Comunità di Accoglienza (CNCA) [Krajowa Federacja Ośrodków Opieki] to Federacja, zrzeszająca około 250 organizacji na całym terytorium Włoch, podzielonych na 16 federacji/regionów. Jest obecna we wszystkich dziedzinach marginalizacji i wykluczenia, celem jej działalności jest promowanie praw obywatelskich i dobrych stosunków społecznych.