Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Przestrzeń zurbanizowana

8 listopad, 2014

Rzeka od zarania dziejów była elementem krajobrazu, który przyciągał ludność. Dlatego przy ciekach wodnych tworzyły się najpierw osady, które z czasem urastały do rangi Metropolii. Im większa powierzchniowo była rzeka, tym większe miała znaczenie gospodarcze, polityczne oraz kulturowe.

29 październik, 2014

Zależy nam na tym, aby człowiek potrafił utożsamić się z przestrzenią, w której funkcjonuje na co dzień, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

21 luty, 2013

Mimo to należy jednak próbować. I do tego Zielonych i nie tylko Zielonych Warszawiaków zachęcam. Poznawajcie miejsca w których choćby robicie zakupy.  To miasto naprawdę ma mroczną historię. Warto czasem oddać hołd jego mieszkańcom.

18 maj, 2012

Jacek Weigl nie tylko marzy, ale wprowadza swoje marzenia w czyn! Chrześcijańskie Centrum Edukacji (CHCE) to zapierająca dech w piersiach wizja jego życia. Autorem nowoczesnego projektu przedstawiającego Centrum jest znany architekt Maciej Kuryłowicz. 3000 m2 powierzchni, na której mogą spełniać się marzenia dzieci i rodziców. Dla dzieci to miejsce, gdzie będą mogły poznawać świat w barwny i atrakcyjny sposób. Dla rodziców gwarancja, że wykwalifikowana kadra wyznająca wartości zadba o bezpieczny i zbalansowany rozwój ich pociech. Jacek Weigl swoim życiem świadczy, że warto zmieniać świat, przeciwstawiać się oportunizmowi. Dyrektor Jacek Weigl rozumie, że dzieci są przyszłością, o które trzeba walczyć.

18 maj, 2012

Jacek Weigl dzieli się swoją wizją

14 maj, 2012

„(…) Odra i jej dolina należą do najcenniejszych przyrodniczo obszarów Europy.” Obszary nadrzeczne pozostawione są same sobie. Pozwala to na rozwój bioróżnorodności, jednak jest jednako zagrożeniem dla jej istnienia. Czynnik antropogeniczny jest w tym przypadku potrzebny i uzasadniony, jednak działalność ludzka nie powinna naruszać naturalnego piękna natury.

12 maj, 2012

Drzewo to nie tylko kawałek drewna z zielonymi listkami. To żywy organizm, który ma nawet swojego specjalnego lekarza, który o nie dba. Drzewa mają setki lat, były świadkami tego co widzieli nasi pradziadkowie. A do tego wszystkiego dbają o nasze zdrowie. Polecam!!!

7 maj, 2012

Brudny, biedny, zaniedbany, ze zniszczonymi kamienicami w tych dzielnicach,dla mieszkańców których często jedyną rozrywką jest wypicie jednego czy dwóch tanich win, kiedy uda im się sprzedać trochę złomu zdobytego niekoniecznie legalną drogą lub jeżeli uda im się wykopać z "biedaszybów" i również sprzedać za niewielkie pieniądze węgiel, którego trochę tutaj jeszcze zostało po świetnie swego czasu prosperujących kopalniach.

7 maj, 2012

Stworzyć coś nowego! Coś, co łączy ludzi, zamiast ich dzielić. Jacek Weigl gromadzi ludzi o podobnych pasjach, dążeniach i celach. Spojrzeć w przyszłość z optymizmem i nadzieją. Nie narzekać na braki i niedoskonałości, raczej dostrzec szanse i możliwości. A potem poświęcić najlepsze lata swojego życia na coś, co jest ponadczasowe i ma duże szanse odmienić rzeczywistość - i to w trwały sposób. Wielu z nas marzy się takie życie.

5 maj, 2012

Jeśli myślisz, że architektura krajobrazu to sadzenie roślinek w ogródku przydomowym, to jesteś w wielkim błędzie. Chcesz być świadomy pracy Ambasadorów Zieleni? To artykuł dla Ciebie!!!

3 maj, 2012

Warto zacząć uważnie obserwować przestrzeń wokół nas. W niej kryją się odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Przestrzeń w której żyjemy to najpiękniesza wizja świata oczami naszych przodków. Czy i dla nas jest ona piękna?

3 maj, 2012
3 maj, 2012