Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Turniej tańca

21 styczeń, 2013

U nas jest taki tok myślenia: bez muzyki, bez tańca czy w ogóle bez pasji można żyć, ale bez chleba nie! Nie mówię, że to źle - owszem bez tego, ani rusz (praca i pieniądze są potrzebne do życia), tylko oprócz tego jest też coś równie ważnego. Myślę, że nasze zamiłowania, to do czego mamy zdolności i predyspozycje powinno w hierarchii znajdować się na podobnej pozycji. 

22 wrzesień, 2012

Czy taniec może mieć wpływ na znalezienie pracy? Przeczytaj i się dowiedz więcej. Edukacja Taneczna DanceSpace - ds.dancespace@gmail.com

10 wrzesień, 2012

Odmawiając tańca narażasz się na wykluczenie społeczne - na własne życzenie. Polecam artykuł - Dorota Wodzińska - Koordynator Projektu Edukacji Tanecznej DanceSpace.

4 sierpień, 2012

Tańcząc w miejscu publicznym nie łamiemy prawa. Tańcząc dajemy radość innym i uzewnętrzniamy swoje emocje – więc czy jest w tym coś złego? Nie. 

Zapraszam do komentowania i kontaktu z nami: ds.dancespace@gmail.com

Dorota Wodzińska

3 sierpień, 2012

DanceSpace - projekt Edukacji Tanecznej realizowany w ramach Fundacji FECWIS

Koordynator projektu: Dorota Wodzińska

Zachęcamy wszystkich do tańca, niezależnie od tego gdzie jesteś i jaką muzykę lubisz!

ds.dancespace@gmail.com

26 czerwiec, 2012

W czym kryje się prawdziwe piękno tańca u kobiet? Czy ważne jest aby tańczyć setki skomlikowanych figur czy wystarczy zatańczyć prostą choreografię współgrając tanecznie z partnerem? Zachęcam do przeczytania artykułu!

14 czerwiec, 2012

Marta Graham powiedziała: „Kiedy tancerz tańczy ziemia pod nim jest święta”. Zatem szanujmy taniec i osoby tańczące z należytą im godnością!

10 czerwiec, 2012

Wiemy do czego potrafi dopowadzić deintegracja społeczeństwa... Jakie konsekwencje dla tańca niesie ten proces? Czy warto zabijać coś, co jest wytworem kreatywności ludzkiej?

6 czerwiec, 2012

Taniec dla dzieci - rozwijanie pasji i umiejętności czy nauka niezdrowej rywalizacji? Polecam artykuł wszystkim rodzicom, którzy nie wiedzą, jak ukierunkować drogę życiową swoich pociech!

13 maj, 2012

W jak wielu aspektach naszego życia może pomóc nam ruch?  W dodatku jeśli ruch ten jest czystą przyjemnością i zabawą. Mam nadzieję, że pobudziłam Was do kreatywnego myślenia. Czekam na Wasze wypowiedzi – co sądzicie o Choreoterapii?

12 maj, 2012

Czy słyszeliście coś o Choreoterapii? A może mielibyście ochotę spróbować tego na własnej skórze? Piszcie, bo jestem przekonana, że macie w tej kwestii wiele do powiedzenia!

7 maj, 2012

Czy taniec każdego z nas jest czymś twórczym? Czy jesteśmy artystami we własnej skórze? 

5 maj, 2012

Zachęcam do obejrzenia krótkich filmów z relacji XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków. Jeśli nie wiecie, jaki poziom tańca mają 3-latkowie lub 6-latkowie, to teraz macie ku temu okazje!

4 maj, 2012

Burzliwe obrady Jurorów podczas XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków.

4 maj, 2012

Skąd bierze się brak odwagi na parkiecie u mężczyzn? Dlaczego kobiety mają tendencje do prowadzenia? Tak przecież być nie powinno. Na pewno nie w tańcu!

25 kwiecień, 2012

Przestrzeń dla wszystkich, którym taniec jest bliski. Chcemy edukować wszystkie grupy społeczne, zarówno w teorii, jak i praktyce.