Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii literatura więzienna

22 czerwiec, 2014

Trudno znaleźć takie miejsce jak Lurigancho największe peruwiańskie więzienie zaliczane do najtrudniejszych w Ameryce Południowej. 

8 lipiec, 2012

"Boże, Ty jeden wiesz, co jest w moim sercu, ile bólu ono nosi i cierpienia. Ale skoro taką drogę dla mnie wybrałeś, niech będzie wola Twoja" .Tak pisała w liscie do swoich córek kobieta osadzona w kieleckim areszcie pod zarzutem zabójstwa.

24 czerwiec, 2012

Mimo ogromnego ryzyka grupa więźniów z zakładu Combinado del Este, zgodziła się na umieszczenie przez dziennikarzy CNN ukrytych kamer, by ukazać w jakich warunkach odbywa się tam wykonanie kary pozbawienia wolności.

24 czerwiec, 2012

Santiago, Chile - tragedia rozpoczęła na przestrzeni kilku metrów kwadratowych. Kilka godzin później, 81 więźniów zginęło w pożarze najgorzego w historii Chile wiezienia.

23 czerwiec, 2012

Ciemne pomieszczenia wewnątrz więzienia La Planta .Widać ślady po pociskach, zaśmieconą betonową podłogę. Czuć odór ścieków. Władze oprowadziły dziennikarzy przeszło dwa tygodnie po zbrojnych zamieszkach wywołanych przez osadzonych. Trzy tygodnie później więzienie zamknięto.

24 maj, 2012

Karolina Lanckorońska została aresztowana 12 maja 1942 roku w Kołomyi, skąd przewieziono ją do Stanisławowa, gdzie stwierdzono, że na podstawie wcześniejszych zeznań trafi do obozu w Ravensbrück. Zirytowany jej manifestowaniem patriotyzmu szef Gestapo, przyznał się do współudziału w zamordowaniu profesorów lwowskich.

10 maj, 2012

Konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe "Omerta" wspólnie z Fundacją FECWIS, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

9 maj, 2012

Ze Sławomirem Sikorą, pierwowzorem Stefana z filmu „Dług” i współzałożycielem Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych, rozmawia Szymon Babuchowski.

9 maj, 2012

Ze Sławomirem Sikorą, pierwowzorem Stefana z filmu „Dług” i współzałożycielem Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych, rozmawia Szymon Babuchowski.

Szymon Babuchowski: W świadomości wielu ludzi funkcjonujesz jako facet z „Długu”. Możesz jeszcze w ogóle patrzeć na ten film?