Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii przedszkole muzyczne

31 grudzień, 2012

Przedszkole, jak zauważyła K. Ferenz, jest instytucją, która podejmuje świadome działania wprowadzające dziecko w kulturę. Zatem dziecko poprzez własną działalność, poprzez eksperymentowanie, poszukiwanie, radość z obcowania z dźwiękami poznaje jej wartość. Poszukuje własnej drogi i miejsca w świecie zarówno dźwięków, jak i w otaczającej go rzeczywistości.

15 październik, 2012

Rozmawialiśmy o tym, co zrobić, żeby umuzykalnić nasz naród, a więc co zrobić, aby przeciwdziałać ANALFABETYZMOWI MUZYCZNEMU w Polsce. Niestety poziom wykluczenia muzycznego w naszym kraju jest zatrważająco wysoki. Nieliczni znają zapis nutowy, rozumieją język muzyki, a muzyka to "język, który ma tylko 7liter - 7 nut" - jak tłumaczyła Lidia Bajkowska w wywiadzie. 

Audycja z Lidią Bajkowską i Dorotą Wodzińską - polecamy gorąco!

30 wrzesień, 2012

Wyrządzamy wielką krzywdę dzieciom, które  już zdążyły pokochać  swoją pierwszą panią,  pierwszą w swoim  życiu klasę i kolegów, a muszą to stracić, chociaż się starały. Pozostają u nich  urazy psychiczne  do końca życia.

Lidia Bajkowska - prekursorka zerówek muzycznych w Polsce

29 wrzesień, 2012

Dzieci są dziedzictwem narodowym i największym dobrem naszej ojczyzny. Decydując się na wykonywanie zawodu nauczyciela, czy to w szkole muzycznej czy w jakiejkolwiek innej, bierzemy na siebie odpowiedzialność, za wychowanie i wiedzę przyszłych pokoleń.

Lidia Bajkowska- prekursorka Zerówek Muzycznych w Polsce

14 wrzesień, 2012

Nie wierzę, przecieram oczy ze zdumienia. Nie słyszałem, aby klasy szkolne można było adaptować na mieszkanko! Nie wierzę. A jednak…ktoś rozpoczął podział klas lekcyjnych.

25 sierpień, 2012

Może Jarosław Domagała szantażował panią R. J. np. tym, że Jej dziecko nie będzie w należyty sposób kształcone muzycznie?

19 sierpień, 2012

Czy Jarosław Domagała muzyk, nauczyciel, obecnie dyrektor szkoły muzycznej w Gąbinie wspiera analfabetyzm muzyczny? Jako nauczyciel i obecnie dyrektor szkoły muzycznej w Gąbinie powinien walczyć z analfabetyzmem muzycznym, który jest powszechny wśród polskich dzieci.

18 czerwiec, 2012

Każdy młody Polak - także ten z "pokolenia głuchych" - był kiedyś jeszcze młodszy, lubił się bawić i uwielbiał b a j k i. Ile znacie państwo bajek? A ile znacie bajek muzycznych oraz takich, ktorych bohaterami jest muzyka - i dlaczego tak mało? 

18 czerwiec, 2012

Daleka jestem od obciążania autorów dotychczasowych podręczników  całą winą za uniemuzykalnienie młodego pokolenia, ale czy rzeczywiście heroiczna obrona  istniejącego stanu rzeczy służy komukolwiek, poza nimi samymi?

18 czerwiec, 2012

Młodzież musi mieć swoją muzykę - taką, z którą będzie mogła się identyfikować. I nic dziwnego, że nie są to pieśni kombatanckie ani ludowe. Obowiązuje tutaj bowiem kryterium pokoleniowe, nie zaś narodowe czy historyczne. Równolegle z pokoleniowym winno obowiązywać kryterium estetyczne i w jego kształceniu widzę zadanie szkoły. 

14 czerwiec, 2012

Czy wszystkie  muzyczne dzieła  mają  zbawienny wpływ na rozwój naszego mózgu i czy takie gatunki jak ostry rock czy heavy-metal,  wytwór naszych czasów, nie  stanowią zagrożenia dla psychiki człowieka?

6 czerwiec, 2012

"Bajka o Piosence i nutkach"  to nic innego jak przeniesienie na papier zajęć lekcyjnych. Jest jednak wielu autorów, którzy nie potrafią podzielić się swoim doświadczeniem.

1 czerwiec, 2012

Dzięki kontaktowi z "Bajką o piosence i nutkach " dzieci nie mają problemy z rozróżnianiem pojęć: melodia, utwór muzyczny, piosenka, ktore często mylą się uczniom klas starszych uczonych metodą tradycyjną. Dzieci same potrafiły zinterpretować pojęcia: zwrotka, refren jako elementy składowe piosenki, a powiedzonka kotka - zwrotka stały się ulubionymi powiedzeniami na przerwie.

1 czerwiec, 2012

Z okazji Dnia Dziecka wydawca Portalu terazGostynin.pl ufundował ponad 200 książeczek „Kolorowanki Muzyczne”, które zostały rozdane wśród najmłodszych grup przedszkolaków w trzech miejskich przedszkolach (nr 2, 4 i 5).

1 czerwiec, 2012

"Bajka o Piosence i nutkach" stanowi cenną pomoc dla nauczycieli i uczniów w przedszkolach i młodszych klasach szkoły podstawowej.

1 czerwiec, 2012

Zanim pójdziemy z dziećmi na pierwszy poranek do filharmonii proponuję wciągnąć naszą dzieciarnię w poznawanie świata muzyki.

1 czerwiec, 2012

Z okazji Dnia Dziecka wydawca Portalu terazGostynin.pl ufundował ponad 200 książeczek „Kolorowanki Muzyczne”, które zostały rozdane wśród najmłodszych grup przedszkolaków w trzech miejskich przedszkolach (nr 2, 4 i 5).

1 czerwiec, 2012

Praca p. Lidii Bajkowskiej "Bajka o piosence i nutkach" bez wątpienia zasługuje na publikację, jednak pod warunkiem właściwego jej wykorzystania. Pozostawiona samej sobie, książka zginie w powodzi oferty rynkowej, nie przynosząc nikomu pożytku. Jej miejscem jest na pewno przedszkole, szkoła podstawowa i placówki kształcenia pedagogów nauczania początkowego.

31 maj, 2012

Zadamy pytania: Dlaczego koncepcja Lidii Bajkowskiej została utopiona przez metodyków starej daty? Komu Lidia Bajkowska przeszkadzała? Dlaczego milionom dzieci odebrano prawo do poznawania muzyki? Dlaczego wychowano miliony muzycznych analfabetów? Dlaczego mamy pokolenie głuchych?

31 maj, 2012

Muzyka w domu? Czemu nie, skoro dzięki takiej edukacji wyrośli genialni kompozytorzy.

Pakiet "Pokoloruj świat muzyką"  zawierający scenariusze do "Kolorowanki muzycznej"  z pomocami graficznymi i płytą
"Kolory Muzyki", powstał z myślą o nauczycielach nauczania początkowego i wychowawcach przedszkoli.

31 maj, 2012

Dlaczego szkoła nie uczy abstrakcyjnego myślenia? Dlaczego 90 procent Polaków nie zna nut? Dlaczego większość Polaków uważa, że nie jest im ta wiedza potrzebna?

28 maj, 2012

Nagroda publiczności, nagroda dla najmłodszego zespołu kameralnego, wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika festiwalu oraz nagroda specjalna dla Grzegorza Nikodema za najpiękniejszy śpiew podczas festiwalu to trofea Samuelków, którzy wystąpili podczas przeglądu muzycznego "Od MoCarta do Mozarta 2012"

25 maj, 2012

Wspólnie z Firmą KIM będziemy brać udział w Pikniku na Warszawskiej Agrykoli. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Pikniku dla Dzieci. Będą konkursy. Zaprezentujemy metodę Lidii Bajkowskiej, dzieci będą mogły kolorować muzyczne kolorowanki wydane przez naszą fundację.