Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii wykład

8 grudzień, 2012

Na świecie głoduje 963 miliony ludzi, czyli co szósty mieszkaniec naszej planety na co dzień cierpi głód. Co 5 sekund umiera z głodu jedno dziecko, dziennie nawet do 20 tysięcy małych dzieci. W tym samym czasie w krajach wysoko rozwiniętych do kosza na śmieci trafia jedna trzecia wyprodukowanej żywności.

8 grudzień, 2012

Żyj tak, jakbyś wypożyczył ten świat od swojego dziecka, by pozostawić go w stanie niepogorszonym, kiedy odejdziesz – po to, aby twoje dzieci miały szansę skorzystać z niego w taki sam sposób, jak i ty.

26 listopad, 2012

Życie człowieka jest procesem realizowania wartości. Człowiek, jako osoba wolna dokonuje wyboru wartości, czyli tego, co uważamy za ważne, cenne dla społeczeństwa i jednostki, godne wysiłku, poświęcenia, co stanowi cel dążeń ludzkich.

19 listopad, 2012

...to w jaki sposób wygląda nasze społeczeństwo, jest obrazem wychowania nas samych. Czyli można by zaryzykować stwierdzenie, że od wychowania naszych dzieci zależy to, jakie będą przyszłe pokolenia.

Polecam - Dorota Wodzińska

8 listopad, 2012

W Opolu zostanie zaprezentowana wystawa "Dojrzyj w nas człowieka" autorstwa Krzysztofa Jędrzejewskiego i Jurka Koniecznego.

Po otwarciu wystawy zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami fundacji FECWIS Zygmuntem Lizakiem i Slawomirem Sikorą.


Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

18 sierpień, 2012

Renesans był odrodzeniem człowieka, nauki, myśli filozoficznej, sztuki, a w niej muzyki. Człowiek przestał istnieć dla rutynowego, jednogłosowego  chorału gregoriańskiego i zaczął tworzyć nowe, radosne dzieła, a wielogłosowa muzyka wokalna, która w tej epoce osiągnęła swoje szczyty służyła jemu.

8 sierpień, 2012

Jak muzyka w tamtych latach wpływała na człowieka. Myślę, że podobnie jak na nas, współcześnie żyjących, bo w sumie psychika człowieka tak bardzo  nie zmienia się na przestrzeni dziejów. Skoro nas muzyka chorałowa  wycisza i uspakaja, to zapewne mieszkańców dalekiego średniowiecza też  wyciszała i uspakajała, mając zbawienny wpływ na ich stres i pozytywne myślenie. Skoro wesołe piosenki trubadurów słuchane współcześnie niosą nam w darze ładunek radości i zachęcają do uśmiechania się, tak samo oddziaływały na naszych prapar…ojców i matki. 

4 sierpień, 2012

Tańcząc w miejscu publicznym nie łamiemy prawa. Tańcząc dajemy radość innym i uzewnętrzniamy swoje emocje – więc czy jest w tym coś złego? Nie. 

Zapraszam do komentowania i kontaktu z nami: ds.dancespace@gmail.com

Dorota Wodzińska

4 sierpień, 2012

Muzyka od prawieków traktowana była jako element kosmosu słynący z  matematycznego porządku, jaki panuje we wszechświecie. Interwały były  proporcjami, na których budowano skale, gamy, pasaże. W ten sposób muzyka odbijała  harmonię makrokosmosu.

Poznając historię myzyki walczymy z ANALFABETYZMEM MUZYCZNYM i WYKLUCZENIEM MUZYCZNYM! 

Lidia Bajkowska

3 sierpień, 2012

Tak dziwnie się złożyło, że o muzyce ludów pierwotnych  wiemy dziś  więcej niż o muzyce kultur antycznych Mezopotamii, Egiptu, Grecji, Rzymu, gdyż kultury te i cywilizacje  uległy całkowitej zagładzie i już  nie istnieją a plemiona pierwotne, mimo,  że żyjemy w XXI przetrwały  razem ze swoją muzyką i innymi zwyczajami do dziś.  

1 sierpień, 2012

Powszechnie wiadomo, że zwierzęta są wykorzystywane do terapii z niepełnosprawnymi ludźmi. Konie odgrywają szczególną rolę w ich rehabilitacji. Celem terapii z koniem (z elementami jazdy konnej) jest przywrócenie pacjentom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie. Konie są również świetnym lekarstwem na uspokojenie, zrelaksowanie, wyciszenie oraz problemy z koncentracją. Służą tez jako fenomenalny antydepresant. 

15 lipiec, 2012

DanceSpace - projekt dotyczący zagadnień związanych w Edukacją Taneczną. Warto inspirować się dobrymi przykładami tak samo, jak warto uczyć się na błędach innych? Czy do tańca inspirują nas nasi przodkowie, albo historia? Polecam - Dorota Wodzińska

29 maj, 2012

Co to jest regulacja rzeki? Czy czynnik antropogeniczny powinien być silniejszy od działań natury? Co jest przyczyną powtarzających się powodzi w Polsce?

19 maj, 2012

Why do You like Poland so much? 

Dlaczego lubi Pani Polskę tak bardzo?

19 maj, 2012

How You teach children playing piano?

Jak uczy Pani dzieci grać na pianinie?

19 maj, 2012

Shouldn't we change people thinking about music?

Powinniśmy zmienić myślenie ludzi o muzyce?

19 maj, 2012

The Europe gives me a lof of positive energy.
Europa daje mi dużo pozytywnej energii.

19 maj, 2012

Why piano musicians stop play piano?

Dlaczego pianiści przestają grać na pianinie?

19 maj, 2012

Can You tell us the story of Kyoko Tanaka?

Czy może nam Pani opowiedzieć historię Kyoko Tanaki?

14 maj, 2012

„(…) Odra i jej dolina należą do najcenniejszych przyrodniczo obszarów Europy.” Obszary nadrzeczne pozostawione są same sobie. Pozwala to na rozwój bioróżnorodności, jednak jest jednako zagrożeniem dla jej istnienia. Czynnik antropogeniczny jest w tym przypadku potrzebny i uzasadniony, jednak działalność ludzka nie powinna naruszać naturalnego piękna natury.

12 maj, 2012

Drzewo to nie tylko kawałek drewna z zielonymi listkami. To żywy organizm, który ma nawet swojego specjalnego lekarza, który o nie dba. Drzewa mają setki lat, były świadkami tego co widzieli nasi pradziadkowie. A do tego wszystkiego dbają o nasze zdrowie. Polecam!!!

11 maj, 2012

Naukowe spojerzenie wpływu muzyki na organizm człowieka, jego rozwój intelektualny oraz emocje - czyli wszystkiego tego, co bezpośrednio nas dotyczy. O czystych faktach mówi dla nas dr Amelia Golema!

7 maj, 2012

Ksawery  dzięki skojarzeniom obrazowym oraz  personifikacji szybko przyswoił sobie podstawowe terminy i  nauczył się abecadła muzycznego.

7 maj, 2012

Czy taniec każdego z nas jest czymś twórczym? Czy jesteśmy artystami we własnej skórze?