Kanał RSS
Kanał RSS

"Pokoloruj Świat" w Lubieniu Kujawskim

Data wydarzenia: śr, 08/02/2012 (Cały dzień)

Już po raz szósty skazani z Zakładu Karnego we Włocławku oraz Fundacja  Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych wspólnie zorganizowali warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży przebywających na terenie placówki opiekuńczo-wychowawczej. Były one częścią słynnego już projektu "Pokoloruj Świat".

Akcja miała miejsce w dniach 3-5 lutego 2012 r. na terenie Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim a było to już drugie spotkanie mieszkańców tej placówki ze skazanymi i wolontariuszami.

W programie tradycyjnie znalazły się kolorowanki wielkoformatowe, konkursy z nagrodami, gry i zabawy, występy karaoke oraz malowanie twarzy.
Do współpracy w imprezie edukacyjnej zaprosiliśmy uczniów z II Liceum  Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku oraz uczniów ostatnich klas Gimnazjum Publicznego w Chodczu. Pierwszy raz zdarzyło się nam gościć powtórnie w miejscu, w którym wcześniej organizowaliśmy warsztaty. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż dzieci mieszkające w placówce doskonale nas pamiętały i były bardzo zadowolone z kolejnego festynu przygotowanego specjalnie z myślą o nich.

Bariery i dystans, który można zaobserwować na początku każdych warsztatów ustąpił miejsca słowom "będziemy za wami tęsknić". Pojawiła się też wielka satysfakcja spowodowana uśmiechem i radością  dzieci.


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA: LINK

Joanna Nowicka

Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...