3 najlepszych zawodników

Podopieczny wielkiego Khabiba Nurmagomedova, Islam Makhachev, jest uważany za jedną z najjaśniejszych gwiazd dywizji lekkiej. Islam zadebiutował w 2015 roku i skutecznie udusił Leo Kuntza w drugiej rundzie. Kolejna walka okazała się fatalna, gdyż Makhachev został znokautowany. Po pierwszej porażce, pochodzący z Dagestanu zawodnik zdołał wrócić na właściwe tory, odnosząc 10 kolejnych zwycięstw. Wielu specjalistów dostrzega podobieństwa między Makhachevem a Khabibem. Podobnie jak jego mentor, Islam wykorzystuje swoje spektakularne umiejętności grapplerskie w prawie każdej walce. 

Na dzień dzisiejszy Islam jest uważany za główne wyzwanie dla mistrza Charlesa Oliveiry, a wiele serwisów bukmacherskich stawia go nawet w roli zdecydowanego faworyta. Niemniej jednak istnieją wątpliwości co do prawdziwego potencjału Makhacheva, ponieważ jego zwycięstwa odnoszą się do zawodników nienotowanych lub nisko notowanych. Największy triumf Islam odniósł w walce z numerem 6 dywizji – Danem Hookerem. Jest jednak wielu czołowych przeciwników, z którymi Islam jeszcze się nie zmierzył. 

Dla niektórych analityków Makhachev nie jest najlepszym grapplerem w dywizji i są zawodnicy, którzy potrafią go przechytrzyć. W tym artykule omówimy trzech najlepszych zawodników, którzy mogą odnieść sukces w walce z Islamem Makhachevem w aspekcie grapplerskim. Osoby, które lubią oglądać UFC i chcą zarobić trochę dodatkowej gotówki, mogą sprawdzić 22 Bet, który oferuje świetne możliwości obstawiania.

Beneil Dariush

Beneil Dariush

Ten urodzony w Iranie Amerykanin jest jednym z ciemnych koni dywizji lekkiej. Dariush, który ma już 33 lata, może być uważany za weterana UFC. Benny zadebiutował w UFC w 2014 roku i od tego czasu miesza zwycięstwa i porażki. Jego droga na szczyt rozpoczęła się 7 walk temu. W tych walkach Amerykanin odniósł zwycięstwa nad Thiago Moisesem, Drew Dobberem, Drakkarem Klose, Carlosem Diego Ferreirą i przede wszystkim nad Tonym Fergusonem. 

Beneil ma dobre umiejętności bokserskie i ciężkie ręce, ale nie jest szybki i brakuje mu techniki. Jego głównym atutem są zapasy i umiejętności grapplerskie, które pomogły mu zapewnić zwycięstwo w walce z Tonym Fergusonem. Dariush jest bardzo silny fizycznie, co pomaga mu łatwo zdobywać obalenia, a jeśli chodzi o Jiu-Jitsu, jest jednym z najlepszych w swojej dywizji. Beneil miał zmierzyć się z Islamem Makhachevem w lutym, ale doznał poważnej kontuzji kostki i nadal pozostaje poza konkurencją przez jakiś czas.

Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot to utalentowany polski zawodnik, który jest notowany na 8 miejscu w rankingu wagi lekkiej. Gamrot zadebiutował w 2022 roku w walce z innym nowicjuszem, Gruzinem Guramem Kutateladze. Walka była bardzo wyrównana, a Kutateladze dał Gamrotowi pierwszą porażkę w karierze. Po tym nieszczęściu Mateusz poczynił znaczne postępy i ma już za sobą 4 wygrane walki. Mateusz ma na swoim koncie wiele wyróżnień w turniejach grapplingowych, więc oczywiste jest, że jego gra parterowa jest jedną z najlepszych. 

Gamrot ostatnio walczył z Armanem Tsarukyanem. Walka okazała się bardzo wyrównana, ale to Mateusz cieszył się z triumfu na koniec, głównie dzięki swoim umiejętnościom grapplerskim. Arman Tsarukyan również zmierzył się z Makhachevem wiele lat temu. Jeśli porównamy obu tych zawodników, to Mateusz wyraźnie lepiej poradził sobie z Armanem w dziale grapplingu. Dlatego też ludzie uważają, że Gamrot może być tym, który rozwiąże zagadkę Islama Makhacheva.

Charles „Do Bronx” Oliveira

Ta lista byłaby niepełna bez mistrza Charlesa Oliveiry. Do Bronx zadebiutował w 2010 roku i po dziesięcioletniej walce spełnił swoje marzenie i zdobył złoto UFC. Oliveira jest uniwersalnym zawodnikiem. Jego umiejętności kickbokserskie rozwijają się z walki na walkę. Jednak jego główne możliwości w dużej mierze zależą od niesamowitych umiejętności poddań. 

Oliveira jest rekordzistą pod względem największej liczby poddań w UFC. Brazylijczyk ma bardzo zgrabne Jiu-Jitsu i potrafi poddać każdego zawodnika z każdej pozycji. Niektórzy eksperci uważają, że Oliveira jest o wiele bardziej doświadczony i skuteczny na ziemi, a Makhachev nie ma odpowiedzi na jego Jiu-Jitsu.

Humayra Barrow

Learn More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *