nurkowania i snorkelingu

Tajlandia słynie ze swojej wspaniałej kultury, bogatej kuchni, zielonych lasów i cudownych plaż. Każdy, kto chce wyjechać do pracy poza granice swojego kraju, powinien poważnie rozważyć Tajlandię. Jest to szczególnie dobre miejsce dla osób, które uwielbiają nurkowanie i snorkeling. Obie te aktywności są powszechnie praktykowane w tym kraju. Jest tu wiele miejsc, które wyglądają jak niebo.

Koh Tao

Koh Tao

Koh Tao to mała wyspa w pobliżu Koh Phangan. Ma wspaniałe wody do nurkowania i snorkelingu. Na wyspie znajduje się wiele szkół nurkowania, z których każda ma duże doświadczenie i może pomóc ci zdobyć certyfikat nurka. Turyści odwiedzający Koh Tao często widzą egzotyczne morskie stworzenia, takie jak rekiny, żółwie i płaszczki. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz nawet zobaczyć rekina wielorybiego. W wolnym czasie możesz obstawiać 20 Bet i kto wie, może tam też będziesz miał szczęście.

Nurkowanie z rurką jest również wspaniałe i o wiele tańsze niż nurkowanie. Nie ma to nic wspólnego z Tajlandią ani z chciwością instruktorów nurkowania. Jest tak po prostu dlatego, że snorkeling wymaga mniej sprzętu i jest mniej niebezpieczny, więc możesz go uprawiać na własną rękę. Koh Tao ma wspaniałe wody do snorkelingu. Możesz też pojechać na sąsiednie Koh Phangan i Koh Samui, które również mają wspaniałe wody do snorkelingu. W Tajlandii sprzęt do tej czynności kosztuje zaledwie kilka dolarów, więc powinieneś być w stanie zrobić to w ramach budżetu. Możesz też wypożyczyć kajak, żeby popłynąć dalej w głąb morza i je zbadać.

Plaża Maya

W Tajlandii prawie wszędzie można znaleźć świetne miejsca do snorkelingu. Plaża Maya jest wspaniałym miejscem, oferuje różnorodne życie morskie i wiele ciekawych miejsc do odkrycia, gdy jesteś pod wodą. Być może nie wiesz, że kręcono tu słynny film z Leonardo DiCaprio w roli głównej. 

Koh Lipe

Koh Lipe

Kolejną wyspą słynącą z czystych wód jest Koh Lipe. Jest to jedna z najbardziej wysuniętych na południe wysp Tajlandii, a jej wody różnią się od wód Koh Tao. Koh Lipe znajduje się na zachód od lądu na Morzu Andamańskim. Z drugiej strony Koh Tao leży na wschodzie. Stanowi to pewną różnicę i oferuje większą różnorodność ryb i morskich stworzeń, które możesz oglądać. Ceny w całej Tajlandii są mniej więcej takie same.

Inne wyspy

Szkoły nurkowania i wyprawy możesz znaleźć także na wyspach Koh Phi Phi oraz Koh Lanta. Miejsca te znajdują się na południu Tajlandii i oferują jeszcze inne spojrzenie na podwodne życie morskie. Koh Phi Phi słynie z ogromnych skał rozrzuconych po całym morzu. Pod wodą są one domem dla fascynujących stworzeń i stanowią wielkie wyzwanie dla każdego, kto chce je zbadać. Koh Lanta oferuje niesamowite wody i jaskinie do zwiedzania.

Wyspy te są nieco oddalone od siebie, więc podróżowanie między nimi może kosztować Cię trochę pieniędzy. Ale jeśli jesteś prawdziwym entuzjastą odkrywania podwodnego życia, to zdecydowanie warto. 

Humayra Barrow

Learn More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *