Najbliżej centrum miasta

Pewnie nie wiedziałeś, że najbliższe lotnisko od Manhattanu to LaGuardia. Znajduje się ono tylko około 8 mil od centrum miasta. Lotnisko JFK ma jednak tę przewagę, że jest połączone z metrem i dlatego jest głównym lotniskiem Nowego Jorku. Transport publiczny zatrzymuje się około 2 mil od lotniska LaGuardia. Podróżni muszą znaleźć jakiś inny sposób na pokonanie pozostałej odległości. 

Jak dostać się na LGA

Jak dostać się na LGA

Najłatwiejszym sposobem dotarcia na lotnisko LaGuardia jest wzięcie taksówki. Największym czynnikiem jest to, gdzie mieszkasz w Nowym Jorku. Niektóre jego części są bardziej oddalone od lotniska niż inne. Z Williamsburga możesz dostać się tam już za 20 dolarów dzięki aplikacjom typu ride-sharing. Z niższych części Manhattanu jest drożej. LaGuardia jest naprawdę wygodna dla osób, które zamierzają zostać na Williamsburgu lub w Midtown Manhattan. 

Możesz też przesiąść się na dwie trasy tranzytowe za około 3$. Musisz pokonać niewielką odległość między dwoma stacjami pieszo, więc jeśli masz na sobie ciężką torbę, nie jest to idealne rozwiązanie.  

Przyszłe ulepszenia

Lotnisko jest obecnie w budowie i przechodzi remonty. Za kilka lat będzie to wspaniały obiekt, ale obecnie lotnisko LaGuardia ma ograniczoną liczbę pasażerów. Jednak nawet przy ograniczonej przepustowości jest ono większe, niż można by się spodziewać. Wiele remontów już się zakończyło i na podstawie zdjęć możemy powiedzieć, że odnowione lotnisko wygląda niesamowicie. Osoby, które ostatnio odwiedziły lotnisko, chwalą sobie również efektywność pracy ochrony i innych pracowników. 

Poruszanie się po lotnisku

Poruszanie się po lotnisku

Lotnisko LaGuardia ma wiele terminali. Niezależnie od tego, czy lądujesz, czy wylatujesz z tego miejsca, ważne jest, aby zwrócić uwagę na terminal. Jeśli przyjeżdżasz na lotnisko autobusem, możesz być zmuszony do przejścia około 20-30 minut, aby dostać się do swojego terminalu. Jest to bardzo uciążliwe, a jest jeszcze gorzej. Czasami Twój lot może zmienić terminal w ostatniej chwili i wtedy masz kłopoty. Nie ma żadnego promu, który by cię przewoził z jednego terminalu do drugiego. 

Możliwe miejsca docelowe

Samoloty startują do wszystkich zakątków świata. Są też loty przylatujące z innych miast w USA, z Europy, a nawet z Azji. Czasami loty z LaGuardii są tańsze, ponieważ lotnisko nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak JFK.  

Jeśli dotrzesz na lotnisko wcześnie lub jeśli musisz się na nim przesiąść, możesz zrobić wiele, aby zapewnić sobie rozrywkę. Jest tu wiele kawiarni, sklepów i innych miejsc, w których możesz coś zjeść. W chwili pisania tego tekstu brakuje miejsc siedzących. Dostępność miejsc zależy jednak od tego, kiedy tam dotrzesz, a także od pory dnia. Jeśli załatwiłeś już wszystko i musisz poczekać jakiś czas, możesz spędzić wolny czas, grając w gry w National Casino. Jest tam też salonik dla członków klubu i osób, które często latają. 

Na lotnisku LaGuardia jest wiele możliwości wypożyczenia samochodu.

Humayra Barrow

Learn More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *