bonus

Bonus powitalny to promocja, w której nowy użytkownik, który zarejestruje się u bukmachera, otrzymuje pewien bonus lub korzyść.

Przez wiele lat bonusy powitalne były jednym z najbardziej cenionych kryteriów przy wyborze bukmachera, który oferował freebety, dodatkowe pieniądze na grę lub podobne bonusy, aby wyróżnić się spośród ogromnej liczby dostawców zakładów.

W Hiszpanii nie można już dawać bonusów powitalnych nowym użytkownikom u bukmacherów zgodnie z Dekretem Królewskim 958/2020 z dnia 3 listopada w sprawie informacji handlowych dotyczących działalności hazardowej.

Dlaczego hiszpańscy bukmacherzy nie oferują bonusów powitalnych?

Bonusy bukmacherskie

Bukmacherzy działający w Hiszpanii nie oferują bonusów powitalnych od czasu wejścia w życie Dekretu Królewskiego w sprawie komunikacji komercyjnej działalności hazardowej w dniu 3 listopada 2020 r.

W tym Dekrecie Królewskim Ministerstwo Spraw Konsumenckich uważa, że bonusy powitalne nie powinny być oferowane nowym graczom i mogą być skierowane wyłącznie do klientów, którzy są zarejestrowani i zweryfikowani na platformie operatora od co najmniej 30 dni.

W związku z tym bukmacherzy stopniowo wycofują bonusy powitalne dla nowych użytkowników, aż do ich całkowitego zniknięcia.

Czy mogę użyć kodu promocyjnego w procesie rejestracji?

Kod promocyjny był głównie używany do uzyskania bonusu powitalnego lub specyficznej promocji dla nowych użytkowników podczas procesu rejestracji u bukmachera.

Teraz, gdy takie bonusy nie są już dozwolone dla nowych użytkowników, kody promocyjne straciły swoją rolę w procesie rejestracji.

Możliwe jest jednak, że bukmacher może z jakiegoś powodu użyć kodu promocyjnego, ale w granicach prawa, które zezwala na kierowanie go tylko do klientów, którzy są zarejestrowani od co najmniej 30 dni.

Czy któryś z bukmacherów oferuje bonus bez depozytu?

Aktualizacja styczeń 2022

Nie. Można kategorycznie potwierdzić, że żaden bukmacher nie może zaoferować bonusu bez depozytu. Jest to normalne, ponieważ jeśli nie ma bonusów powitalnych, to nie może być również bonusów bez depozytu.

W praktyce nie jest to jednak szkodliwe dla nowych użytkowników, ponieważ bonusy bez depozytu podlegały bardzo rygorystycznym warunkom uwolnienia, tak że zdecydowana większość użytkowników korzystała z nich tylko po to, aby wypróbować daną grę.

Jakie korzyści daje nam teraz rejestracja u bukmachera?

Gracz, który po raz pierwszy rejestruje się u bukmachera nie ma żadnych korzyści, które nie są dostępne dla gracza zarejestrowanego np. od roku, gdyż można powiedzieć, że główną zaletą rejestracji u bukmachera jest to, że umożliwia ona użytkownikowi dostęp do pełnej oferty rynków, kursów i zakładów na żywo oferowanych przez tego operatora.

Jakie jeszcze czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze bukmachera?

Chociaż bonusy powitalne były postrzegane przez nowych graczy jako wielka atrakcja i były cenione jako kryterium, które należy brać pod uwagę przy wyborze bukmachera, w rzeczywistości zakres tych promocji był raczej krótkotrwały.

Przy wyborze bukmachera warto wziąć pod uwagę takie kryteria, jak np. wysokość kursów, różnorodność rynków i rodzajów zakładów, transmisje meczów na żywo czy dostępność różnych metod płatności. Czynniki te będą miały większe znaczenie w dłuższej perspektywie, ponieważ ich wartość nie będzie ograniczona czasowo, jak to miało miejsce w przypadku bonusów powitalnych.

Humayra Barrow

Learn More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *