Kanał RSS
Kanał RSS

Analfabeci...muzyczni

Kto jest temu winny?
autor fot. Sławomir Sikora

Postanowiliśmy zamieścić artykuł autorstwa Pani A.Chałki, który w połowie lat 90. ukazał się w Życiu Warszawy, po tym jak został wydany podręcznik Lidii Bajkowskiej "Bajka o Piosence i nutkach" przez PWN. Książka rozeszła się w blisko 600  tys egzemplarzy, była przyjmowana entuzjastycznie. Zadamy pytanie dlaczego koncepcja Lidii Bajkowskiej została utopiona przez metodyków starej daty? Komu Lidia Bajkowska przeszkadzała?

Na szczęście żyjemy w nowych czasach, w czasach gdzie każdy może mieć dostęp do informacji. W czasach kiedy rodzice zaczynają rozumieć, że jeśli nie mogą ich dzieci uzyskać odpowiedniej edukacji, to dbając o ich przyszłośc muszą sami wziąć się za kształcenie swoich pociech.

Wychodzimy im na przeciw. Drodzy Rodzice, Wasze Pociechy nie muszą się dziś uczyć w sposób archaiczny. Pani Lidia Bajkowska opracowała skuteczną i prostą metodę, dzięki której dzieci mogą się rozwijać i przede wszystkim uczyć się myślenia abstrakcyjnego. Dlaczego lekcja muzyki nie może stać się zabawą łączącą wszystkie dziedziny sztuki: poezję, taniec, aktorstwo, ruch i mimikę? Odpowiedzcie sobie na to pytanie sami. Zadajcie te pytania potem nauczycielom w przeszkolach, szkołach czy ogniskach muzycznych, wszędzie tam gdzie Wasze Dzieci są edukowanie.

Dziś po wielu latach mamy dowód, że metoda Lidii Bajkowskiej była, jest i będzie potrzebna. Gdyby metodycy starej daty szybciej poszli na zaslużony odpoczynek to po 22 latach w wolnej Polsce, nie znalibyśmy analfabetyzmu muzycznego.


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...