Kanał RSS
Kanał RSS

Mszczonów, Farma Wiatrowa, Delfinarium

Polski obłęd
Żuraw
Magdalena Kalenik

Żuraw

Ach te Żurawie! Piękne, dostojne, bajkowe. Obserwacja tych niezwykłych ptaków to dar. A tu masz babo placek! Tam gdzie można je oglądać w naturze szkodzą różni tacy.

W Kampinoskim Parku Narodowym torem crossowym a na granicy Mszczonowa i Radziejowic farmą wiatraków. To ten sam Mszczonów od kontrowersyjnej inwestycji-Delfinarium. Wiatraki, tory crossowe i miejsca gniazdowania żurawia.

Objęty ścisłą ochroną gatunkową, wymaga ochrony czynnej. W Polsce liczebność szacowana jest na 210- 250 tys. Znowu ja się zastanawiam, ja Baba ze wsi, dlaczego z powodu odstąpienia od badań środowiskowych mam już nie oglądać przylotów i odlotów Żurawi i innych ptaków.

Dlaczego kiedy pojadę do KPN to już nic nie zobaczę, bo nic już nie będzie tylko tor crossowy. Mnożyć się zaczynają pytania, „ dlaczego, kto, jak tak można? „ Itd., itp. No i czuję jak się we mnie gotować zaczyna i wiem, że nie mogę się temu spokojnie przyglądać. Zrobię wszystko, bo chcę by Żurawie w Kapinosie i Radziejowicach przetrwały. Dla mnie i wszystkich a w szczególności dla samych Żurawi.

magdalena_kalenik_fundacja_fecwis_ekologia_edukacja_zuraw
fundacja_fecwis_magdalena_kalenik_zuraw_edukacja_ekologiczna_fecwis_ekologiafundacja_fecwis_magdalena_kalenik_edukacja_ekologiczna_plus_ekologia_fecwis_zuraw