Kanał RSS
Kanał RSS

Sam Childers

Kaznodzieja z karabinem

Sam Childers- postać nietuzinkowa a wręcz niesamowita. Człowiek, który w sporej części swego życia nie zrobił nic dobrego. Przeciwnie- był o krok od dna. Napady, kradzieże i narkotyki, zaprowadziły go do więzienia. Gdy stamtąd wychodził nie umiał zerwać ze swoją przeszłością; nie potrafił zrozumieć żony, która odnalazła Boga i zaczęła całkiem nowe życie. Dla Sama było w tym coś niedorzecznego, coś irytującego.

Jak gwałtownym było jego dotychczasowe życie, tak gwałtowną stała się i jego odmiana. Będąc pewnym, że w kolejnym narkotykowym transie zabił człowieka, prosi o pomoc swoja żonę, ta prowadzi Sama do kościoła gdzie dokonuje się transformacja jego życia. Porwany przez empatię, wyjeżdża do Sudanu. Tu nie tylko pomaga osieroconym dzieciom, ale z karabinem w dłoni walczy o nie. W Stanach buduje kościół, zostaje jego kaznodzieją. Ale walka, przemoc w pewnej chwili o mało nie doprowadzają do tragedii.

Pogrążony w otaczającej go przemocy Sam Childers odwraca się na chwilę od Boga i jest bliski utraty wszystkiego co stworzył. Wraca jednak do swoich ideałów , by dalej budować dzieło swego życia. Film pt.  „Kaznodzieja z karabinem” jest bardzo realistycznym obrazem. Niektórzy krytycy zarzucają scenarzystom amatorszczyznę, ale przecież reżyser nie chciał pokazywać nam przekoloryzowanej postaci, lecz prawdziwego człowieka z krwi i kości. Nie ma w tym filmie żadnego znaczenia akcja ani jej tempo, bo chodzi tu o to jak bardzo można przewartościować własne priorytety. Film  „Kaznodzieja z karabinem” ma z pewnością podstawową, bezdyskusyjną zaletę. Ukazuje ważny, aktualny i bulwersujący temat, który uwalnia nasze emocje.


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...