Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Dziennikarstwo obywatelskie

15 październik, 2015

Czy tabloid SuperExpres zablokował mój komentarz, pod artykułem o Sławomirze Świerzyńskim?

16 czerwiec, 2015

Więzienia w Boliwii są przepełnione, ale nie tylko z dorosłymi. Ponad 1200 młodych ludzi  musi tam mieszkać podczas gdy ich rodzice odbywają kary. Szef więziennictwa Boliwii, Tomas Molina, uważa, że ​​ta sytuacja jest wyjątkowa w tym regionie.

23 kwiecień, 2016

Artykuł, który ukazał się w Nowościach, które są dziennikiem toruńskim. Historia dyrektora fundacji Druga Szansa

22 czerwiec, 2014

Pięciu więźniów śpiących na betonowej podłodze bez choćby kawałka materaca. Odór fekaliów zbieranych przez noc w torebkach i butelkach. To okrutne i poniżające warunki odbywania kary w kilku więzieniach na terenie Mendozy- zachodniej prowincji Argentyny.

22 czerwiec, 2014

Trudno znaleźć takie miejsce jak Lurigancho największe peruwiańskie więzienie zaliczane do najtrudniejszych w Ameryce Południowej. 

23 kwiecień, 2014

Jacek Kiełpiński dziennikarz śledczy od wielu lat tropi "sukcesy" Tomasza Kowalskiego dyrektora Fundacji Druga Szansa.

23 kwiecień, 2014

Historia pewnego mieszkańca Torunia Tomasza Kowalskiego m.in. dyrektora Fundacji Druga Szansza.

23 kwiecień, 2014

Artykuł ukazał się w Nowościach w Toruniu w roku 1999 opowiada historie Tomasza Kowalskiego dyrektora Fundacji Druga Szansa

23 kwiecień, 2014

Historia Tomasza Kowalskiego m.in. dyrektora Fundacji Druga Szansa z Torunia. Jacek Kiełpiński dziennikarz śledczy z Torunia od wielu lat obserwuje jego działalność na terenie Torunia i nie tylko.

21 luty, 2013

Niemcy z babskiem o imieniu Erika potrafili marketingowo rozegrać wysiedlonych. A my nawet dobrze nie potrafiliśmy opisać zbrodni ich ojców, synów i wnuków. I nawet nie chcemy.

11 grudzień, 2012

Korea północna notorycznie narusza podstawowe prawa człowieka. Odbywają się tam publiczne egzekucja, a setki tysięcy ludzi znajdują się w obozach. Do obozów trafiają również dzieci.

11 grudzień, 2012

Kupując odzież zazwyczaj nie zastanawiamy się nad jej pochodzeniem, sposobem produkcji, i to jakie etapy musi przejść aby do nas dotrzeć. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu choć część z Czytelników zwróci na to uwagę zanim podejmie decyzję o zakupie.

8 grudzień, 2012

Na świecie głoduje 963 miliony ludzi, czyli co szósty mieszkaniec naszej planety na co dzień cierpi głód. Co 5 sekund umiera z głodu jedno dziecko, dziennie nawet do 20 tysięcy małych dzieci. W tym samym czasie w krajach wysoko rozwiniętych do kosza na śmieci trafia jedna trzecia wyprodukowanej żywności.

22 listopad, 2012

Sławomir Sikora został zaproszony do audycji w Polskim Radiu PR 24

21 październik, 2012

We Włocławku powstało pierwsze Centrum Mediacji, profesjonalnie przygotowana placówka świadcząca usługi w zakresie polubownego rozwiązywania konfliktów. Współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin rozwiązywania konfliktów, co czyni nas wyjątkowym.

24 wrzesień, 2012

A co zrobił Jarosław Domagała? Zlekceważył autorytet komisji, tym samym nie wyjaśnił bardzo ważnej kwestii, czy sprzeniewierzył środki czy też nie. Czyżby nie miał dowodów na swoją obronę, a tym samym kradzież, jest czynem karalnym w Kodeksie Karnym.

24 wrzesień, 2012

Czyżby według Pani Sędzi w Gostyninie obowiązuje taryfa ulgowa dla wszelkiego typu łajdakow? Czy dlatego Jarosława Domagała nie współpracował w pełni z komisją bo czuł się otoczony opieką Pani Sędzi?

22 wrzesień, 2012

Stawiam pytanie, dlaczego niegodziwość, którą uprawiał Jaroslaw Domagała, a którą wspierała Przewodnicząca Rady Rodziców, piastująca jakże ważny urząd sędziego w Sądzie Rejonowym w Gostyninie nie doczekał się śledztwa, a potem procesu sądowego?

20 wrzesień, 2012

Czy Pani Przewodnicząca Rady Rodziców miała więdzę, o fakcie, że Rada Rodziców nie posiada prawnego tytułu do dysponowania pomieszczeniami szkoły?

20 wrzesień, 2012

Pracownicy administracyjni czy obsługa to przecież najniższa grupa społeczna w szkole, nie godna zainteresowania tak utalentowanego, tak dobrze wyedukowanego człowieka, jakim jest Jarosław Domagała.

20 wrzesień, 2012

Czyżby zaważył na tym lokalny układ? Wydaje mi się, że ktoś kompetentny powienien tym zająć, ponieważ w państwie demokratycznym nie ma świętych krów, choć wielu się wydaje, że takimi są.

20 wrzesień, 2012

Zastanawiam się nad jednym jak trzeba być bezczelnym bufonem, arogantem, a przy tym hipokrytą, jeśli dokonuje się przebudowy klas szkolnych po to by sobie zorganizować noclegownię.

20 wrzesień, 2012

Robi się coraz bardziej interesująco. Składana kanapa, pościel przecież są to typowe przedmioty w szkole według Dyrektora Jarosława Domagały.