Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Pokaz tańca

20 marzec, 2013

Choć zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że nie jestem zdrowa, tak jak inne dziewczyny, a w dodatku starsza - to i tak nie boję się spróbować. Mimo, że wiem, że byłoby bardzo ciężko. Taniec dodaje człowiekowi odwagi i ja ją posiadam.

21 styczeń, 2013

U nas jest taki tok myślenia: bez muzyki, bez tańca czy w ogóle bez pasji można żyć, ale bez chleba nie! Nie mówię, że to źle - owszem bez tego, ani rusz (praca i pieniądze są potrzebne do życia), tylko oprócz tego jest też coś równie ważnego. Myślę, że nasze zamiłowania, to do czego mamy zdolności i predyspozycje powinno w hierarchii znajdować się na podobnej pozycji. 

22 wrzesień, 2012

Czy taniec może mieć wpływ na znalezienie pracy? Przeczytaj i się dowiedz więcej. Edukacja Taneczna DanceSpace - ds.dancespace@gmail.com

10 wrzesień, 2012

Odmawiając tańca narażasz się na wykluczenie społeczne - na własne życzenie. Polecam artykuł - Dorota Wodzińska - Koordynator Projektu Edukacji Tanecznej DanceSpace.

4 sierpień, 2012

Tańcząc w miejscu publicznym nie łamiemy prawa. Tańcząc dajemy radość innym i uzewnętrzniamy swoje emocje – więc czy jest w tym coś złego? Nie. 

Zapraszam do komentowania i kontaktu z nami: ds.dancespace@gmail.com

Dorota Wodzińska

3 sierpień, 2012

DanceSpace - projekt Edukacji Tanecznej realizowany w ramach Fundacji FECWIS

Koordynator projektu: Dorota Wodzińska

Zachęcamy wszystkich do tańca, niezależnie od tego gdzie jesteś i jaką muzykę lubisz!

ds.dancespace@gmail.com

15 lipiec, 2012

DanceSpace - projekt dotyczący zagadnień związanych w Edukacją Taneczną. Warto inspirować się dobrymi przykładami tak samo, jak warto uczyć się na błędach innych? Czy do tańca inspirują nas nasi przodkowie, albo historia? Polecam - Dorota Wodzińska

26 czerwiec, 2012

W czym kryje się prawdziwe piękno tańca u kobiet? Czy ważne jest aby tańczyć setki skomlikowanych figur czy wystarczy zatańczyć prostą choreografię współgrając tanecznie z partnerem? Zachęcam do przeczytania artykułu!

19 czerwiec, 2012

Dla jednych to tylko dobra zabawa, dla innych sposób na życie, a dla osadzonych sposób na oderwanie się od rzeczywistości i poczucie, że jednak nie jestem stracony w oczach innych.

14 czerwiec, 2012

Marta Graham powiedziała: „Kiedy tancerz tańczy ziemia pod nim jest święta”. Zatem szanujmy taniec i osoby tańczące z należytą im godnością!

10 czerwiec, 2012

Wiemy do czego potrafi dopowadzić deintegracja społeczeństwa... Jakie konsekwencje dla tańca niesie ten proces? Czy warto zabijać coś, co jest wytworem kreatywności ludzkiej?

9 czerwiec, 2012

DanceSpace - projekt realizowany w ramach Fundacji FECWIS

6 czerwiec, 2012

Taniec dla dzieci - rozwijanie pasji i umiejętności czy nauka niezdrowej rywalizacji? Polecam artykuł wszystkim rodzicom, którzy nie wiedzą, jak ukierunkować drogę życiową swoich pociech!

20 maj, 2012

Co było pierwsze: kura czy jajko? W tym samym kontekście możemy zapytać co było pierwsze: muzyka czy taniec? Dźwięk czy ruch???

19 maj, 2012

Relacja z Finału XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków (WFTP)

18 maj, 2012

18 maja 2012 r. - Finał XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków

18 maj, 2012

Wręczenie nagród od Fundacji FECWIS - Kolorowane Muzycznych - dla dzieci z Przedszkola nr 73 we Wrocławiu.

13 maj, 2012

W jak wielu aspektach naszego życia może pomóc nam ruch?  W dodatku jeśli ruch ten jest czystą przyjemnością i zabawą. Mam nadzieję, że pobudziłam Was do kreatywnego myślenia. Czekam na Wasze wypowiedzi – co sądzicie o Choreoterapii?

13 maj, 2012

Co myślą Jurorzy o przebiegu XI WFTP?

12 maj, 2012

Czy słyszeliście coś o Choreoterapii? A może mielibyście ochotę spróbować tego na własnej skórze? Piszcie, bo jestem przekonana, że macie w tej kwestii wiele do powiedzenia!

7 maj, 2012

Czy taniec każdego z nas jest czymś twórczym? Czy jesteśmy artystami we własnej skórze? 

5 maj, 2012

Zachęcam do obejrzenia krótkich filmów z relacji XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków. Jeśli nie wiecie, jaki poziom tańca mają 3-latkowie lub 6-latkowie, to teraz macie ku temu okazje!

4 maj, 2012

Burzliwe obrady Jurorów podczas XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków.