Kanał RSS
Kanał RSS

Wpisy kategorii Praca dzieci

7 listopad, 2014

Aktualnie nawet w supermarketach możemy kupić produkty oznaczone logiem fair trade. Niestety dotyczy to raczej innych państw niż Polska. W naszym kraju idea ta nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona. Produkty takie jak kawa, kakao, banany, herbata nie są oznaczone logiem, a póki istnieje niska świadomość społeczna poruszanego tematu, póty nie ma szans na poprawę.

21 listopad, 2013

Muzyka klasyczna ma natomiast wpływ pozytywny na samopoczucie. Świadomość ludzi związana z dobroczynnym oddziaływaniem tej muzyki na człowieka jest jeszcze niezbyt duża na świecie.

19 lipiec, 2013

Dla dzieci i młodzieży w szkole czy w przedszkolu muzyka poważna nie przedstawia większej wartości. Uczniów zmusza się do słuchania trudnego repertuaru na lekcjach czy organizowanych szkolnych koncertach. Inaczej jest np. w teatrze.

22 styczeń, 2013

Obecnie dziecko może być wzmacniane tylko pozytywnie, czyli nagradzane za dobre zachowanie, dobre wyniki itd., natomiast nie może być karcone, czyli nie nauczy się, że złe rzeczy nie popłacają i czeka za nie kara.

27 grudzień, 2012

Młode kurtyzany żyją stłoczone w małych pokoikach, gdzie czeka na nie niewielka ilość jedzenia i brak pomocy lekarskiej. W większości są uzależnione od środków odurzających. Ich właściciele zapewniają im aborcję, gdy przydarzy się coś takiego niefortunnego, jak ciąża.

20 grudzień, 2012

Dzieci są przede wszystkim wykorzystywane do transportu broni, żywności oraz materiałów eksploatacyjnych dla bojowników w pobliżu granicy tureckiej. Nierzadko zdarza się, że zostają wysłane na niebezpieczne misje zwiadowcze.

15 grudzień, 2012

Każde więzienie dla dzieci jest bardzo do siebie podobne, oddalone od reszty społeczeństwa.Dzieci są transportowane pociągami, jadą daleko od wszystkiego co znają, by spotkać się z czymś, na co nawet ulica nie mogła ich przygotować.

14 grudzień, 2012

Niestety jest to okupione ogromnym poświęceniem, z którego większość z nas nie zdaje sobie sprawy. W samej Brazylii na plantacjach jest zatrudnionych ponad 4 miliony dzieci. Najmłodsze z nich mają po 5 lat, najstarsze po 17. Takie są dane szacunkowe.

13 grudzień, 2012

Według raportu Fundacji Praw Człowieka obecnie w Kampiringisa znajduje się 224 dzieci. Liczba ta jednak nie jest stała, ponieważ Kampiringisa to nie tylko więzienie. Służy również jako tymczasowe mieszkanie dla setek bezdomnych nieletnich.

12 grudzień, 2012

Utrzymanie małżeństwa w obozie koncentracyjnym jest czymś, o czym marzy każdy więzień. O tym czy zezwolić na małżeństwo decyduje oficer doradczy. Dlatego też więźniowie próbują wkupić się w jego łaski poprzez ciężką pracę, zgłaszanie się do ryzykownych prac, przestrzeganie przepisów, a nawet donoszenie na innych więźniów.

11 grudzień, 2012

Według filipińskiego prawa skazane dziecko nie powinno przebywać w więzieniu, lecz niezwłocznie być przekazane do odpowiednich organów pomocy społecznej, jednakże tak się nie dzieje.

11 grudzień, 2012

Korea północna notorycznie narusza podstawowe prawa człowieka. Odbywają się tam publiczne egzekucja, a setki tysięcy ludzi znajdują się w obozach. Do obozów trafiają również dzieci.

19 listopad, 2012

...to w jaki sposób wygląda nasze społeczeństwo, jest obrazem wychowania nas samych. Czyli można by zaryzykować stwierdzenie, że od wychowania naszych dzieci zależy to, jakie będą przyszłe pokolenia.

Polecam - Dorota Wodzińska

8 październik, 2012

Warto inwestować w edukację społeczeństwa, uwrażliwianie go. To, ile damy najmłodszym dziś, zaprocentuje niewątpliwie w przyszłości, dlatego warto właściwie edukować muzycznie dzieci nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. 

Lidia Bajkowska - działa na rzecz walki a wykluczeniem muzycznym!

7 październik, 2012

Wenezuela wyrwała dzieci z podwórek, narkotyków i band. Stworzyła tysiące orkiestr w cały kraju. Dzieci jeżdżą po świecie, koncertują i odnoszą sukcesy. Dlaczego nie podnieś kultury muzycznej w Polsce, stworzyć dziecięcych orkiestr, zespołów, teatrów w każdej szkole. 

Lidia Bajkowska - działa na rzecz walki z analfabetyzmem muzycznym!

6 październik, 2012

W podręcznikach do nauczania zintegrowanego, występuje zbitka przedmiotów ogólnokształcących, muzyki i plastyki. Jest to sieczka tematyczna, w której roi się od błędów merytorycznych. Uczenie z nich jest groźne, destruktywne, gdyż buduje nową, holistyczną rzeczywistość u dzieci.

Lidia Bajkowska - autor Metody

29 wrzesień, 2012

Dzieci są dziedzictwem narodowym i największym dobrem naszej ojczyzny. Decydując się na wykonywanie zawodu nauczyciela, czy to w szkole muzycznej czy w jakiejkolwiek innej, bierzemy na siebie odpowiedzialność, za wychowanie i wiedzę przyszłych pokoleń.

Lidia Bajkowska- prekursorka Zerówek Muzycznych w Polsce

29 lipiec, 2012

Kraków. Centrum miasta. Piękne ulice z przylegającymi do nich zabytkowymi budynkami. Wyciągam aparat fotograficzny, ustawiam się i... „Pani daj” – słyszę nagle gdzieś z dołu cienki głosik. Widzę dziecko wyciągające do mnie rękę z nadzieją na wzbogacenie się chociaż o kilka groszy. Przetrzepuję kieszenie w poszukiwaniu drobnych, po czym rozkładam ręce w bezradnym geście. Maluch nie ustępuje. W końcu wyjmuję monety - nie mogę znieść błagalnego wzroku umorusanego chłopca. Ma nie więcej niż 8 lat.

17 lipiec, 2012

Trwają wakacje. Dla wielu dzieci przerwa śródroczna to najbardziej wyczekiwany okres w ciągu roku. Niestety nie dla wszystkich letnie miesiące są synonimem dwumiesięcznej laby. Temat pracujących dzieci, choć niejednokrotnie nagłaśniany przez media, do tej pory pozostaje problemem nierozwiązanym.

16 czerwiec, 2012

Dziś w kilku słowach opowiem o najmłodszych obywatelach Boliwii. Kraj ten jest nam głównie znany z filmów sensacyjnych o kartelach narkotykowych. I pewnie jest tak dlatego, że wszechobecna boliwijska bieda, zmusza ludzi tam zamieszkałych do pracy na rzecz mafii z jednej strony i pozwala zbijać niewyobrażalne fortuny kokainowym kacykom. 

8 czerwiec, 2012

Jaka jest prawda o wykluczeniu społecznym. Czy to jest już kwestią genetyczną? Czy dziecko wychowujące się w patologicznym środowisku może cieszyć się normalnym, zdrowym - dorosłym zyciem?

6 czerwiec, 2012

Taniec dla dzieci - rozwijanie pasji i umiejętności czy nauka niezdrowej rywalizacji? Polecam artykuł wszystkim rodzicom, którzy nie wiedzą, jak ukierunkować drogę życiową swoich pociech!

5 czerwiec, 2012

Relacja z Akcji Pokoloruj Świat w Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Zapraszamy do obejrzenia!

19 maj, 2012

Relacja z Finału XI Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków (WFTP)