3 najlepsze występy Kamaru Usmana

Kamarudeen „The Nigerian Nightmare” Usman jest mistrzem UFC w wadze półciężkiej i liderem rankingów pound-for-pound. Usman zadebiutował w 2015 roku, pokonując swojego przeciwnika przez duszenie ramienno-trójkątne w finale programu Ultimate Fighter. Od tego momentu Kamaru dodał do swojego CV 14 zwycięstw z rzędu, zdobył pas wagi półśredniej i bronił go 5 razy. W tych 14 walkach Kamaru walczył z takimi zawodnikami jak Colby Covington i Leon Edwards, ale poza tym Nigeryjczyk był nie do pokonania. W tym artykule przyjrzymy się bezbłędnym występom Kamaru Usmana. 

Kamaru Usman vs Tyron Woodley na UFC 235 

UFC 235

Pod koniec 2018 roku UFC ogłosiło, że Tyron Woodley będzie bronił swojego pasa przed nadchodzącym pretendentem Kamaru Usmanem. Woodley był swego czasu dominującym mistrzem, wielu uważało go nawet za lepszego od legendarnego George’a Saint-Pierre’a. Woodley zdobył złoto UFC w 2016 roku przeciwko Robbiemu Lawlerowi przez nokaut. Po tym bezbłędnym zwycięstwie Woodley bronił pasa 4 razy: 2x przeciwko Stephenowi Thompsonowi, 1x przeciwko Demianowi Maii i 1x przeciwko Darrenowi Tillowi. Tyron był sportowcem kompletnym, z przyzwoitym uderzeniem, nieporównywalną siłą w rękach, świetną sylwetką i zapasami. Z drugiej strony, Kamaru był znany z ciężkiego podejścia do zapasów. 

Ponieważ Woodley w poprzedniej walce wyglądał spektakularnie, wielu analityków stawiało go w roli faworyta. Jednak walka sprawiała wrażenie jednostronnego pobicia. Od początku do końca Kamaru zdominował Tyrona zarówno na ziemi, jak i na nogach. Woodley wyglądał na oszołomionego, zmęczonego i załamanego psychicznie. Od tego czasu Tyron stoczył 3 przegrane walki, opuścił organizację i dwukrotnie przegrał w pojedynku bokserskim z YouTuberem Jake’iem Paulem. 

Kamaru Usman vs Jorge Masvidal 2 na UFC 261

Po raz pierwszy ci dwaj panowie zmierzyli się w oktagonie w lipcu 2020 roku. Początkowo walka miała się odbyć pomiędzy Kamaru Usmanem i Gilbertem Burnsem, ale Gilbert dostał Covid i Jorge wszedł do walki jako spóźnione zastępstwo. Masvidal miał tylko sześć dni na przygotowanie się i zrobienie wagi. Wielu spodziewało się fajerwerków, ale walka nie była zbyt dobra. Na początku Jorge zranił Usmana dobrymi ciosami, ale przez całą walkę był trzymany na ziemi. Kamaru wygrał wszystkie rundy i kontrolował swojego rywala, ale nie wyrządził żadnych szkód. Do rewanżu między tymi dwoma zawodnikami doszło na UFC 261. Wielu uważało, że Jorge ma szanse na wygraną dzięki pełnemu obozowi. 

Jednak walka okazała się jedną z najgorszych w karierze Kubańczyka. Kamaru Usman rzucił perfekcyjny prosty krzyżowy w drugiej rundzie i pozbawił Masvidala przytomności. Była to pierwsza porażka Jorge przez nokaut, podczas gdy Kamaru dostarczył kolejny highlight reel. Jeśli lubisz Kamaru i innych zawodników UFC, na Spinia Casino znajdziesz gry slotowe inspirowane tym sportem, jedną z najlepszych platform do obstawiania.

Kamaru Usman vs Sergio Moraes na gali UFC fight night

gali UFC fight night

Jak już wspomniano, Kamaru Usman nie był artystą nokautów. Jednak w tej walce Nigeryjski Koszmar pokazał prawdziwą siłę w swoich rękach. Przeciwnik Kamaru był wysokiej klasy praktykiem Jiu-Jitsu z licznymi nagrodami w tej dyscyplinie. Kamaru unikał walki na ziemi z przeciwnikiem i zamiast tego wybrał walkę w formule uderzanej. W 3. minucie pierwszej rundy Kamaru zademonstrował siłę swojego prostego krzyżowego, pozbawiając przeciwnika przytomności.

Humayra Barrow

Learn More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *