Deficyt Kalorii Na Odchudzanie

Miliony ludzi na całym świecie zmagają się z problemem utraty wagi. Ludzie ci mają proste zadanie do wykonania. Muszą spalać więcej kalorii, niż przyjmują. Istnieją dwa sposoby podejścia do tego problemu – zmniejszyć ilość spożywanych posiłków i stworzyć deficyt kaloryczny. Inny sposób to jeść tyle samo, co teraz, a może nawet więcej. Jednocześnie jednak powinieneś zwiększyć swoją aktywność, aby spożywać więcej kalorii i w ten sposób stworzyć deficyt.

Efekty deficytu kalorii

fekty deficytu kalorii

Deficyt kalorii uruchamia proces katabolizmu. Ciało zaczyna rozkładać węglowodany i tłuszcze. Wreszcie, jeśli wszystkie inne źródła energii zawiodą, Twoje ciało zacznie rozkładać białko. Nie jest to korzystne, ponieważ oznacza to, że Twoje mięśnie zmniejszą swój rozmiar. W rzeczywistości powinieneś dążyć do spalania jak największej ilości tłuszczu.

Ciało przechowuje tłuszcz właśnie w tym celu – żeby przetrwać deficyt kalorii. Jednak większość ludzi nie lubi nadmiernej ilości tłuszczu na swoim ciele. Musisz zagłodzić swoje ciało do tego stopnia, żeby zaczęło ono rozkładać ten tłuszcz i zamieniać go na energię. Nie jest to łatwe, ale kiedy już rozpoczniesz ten proces, możesz z powodzeniem schudnąć. 

Podczas odchudzania warto zadbać o rozrywkę. Rozważ zarejestrowanie się w 20bet PL, aby obstawiać zakłady na ciekawe gry i mieć szansę na wygraną. To świetna zabawa, która pomoże Ci oderwać myśli od jedzenia. 

Jeżeli każdego dnia będziesz miał deficyt kaloryczny wynoszący 500 gramów, pod koniec tygodnia zauważysz niewielkie zmiany. Powinieneś stracić około 0,5 kg wagi, co nie jest dużo. Jeśli jednak będziesz to kontynuować, w ciągu miesiąca, a nawet kilku miesięcy, zmiany będą zauważalne gołym okiem.

Jaki jest najskuteczniejszy deficyt kalorii?

Jaki jest najskuteczniejszy deficyt kalorii?

Nie ma stałej liczby kalorii, które należy spożywać, kiedy chcesz schudnąć. Każdy człowiek ma inne podstawowe tempo metabolizmu. Aby ustalić deficyt kalorii, musisz znać swoje BMR i pilnować ilości przyjmowanych kalorii. Jeśli Twoje BMR wynosi 2000, możesz ograniczyć się do 1500 kalorii dziennie, a dzienny deficyt wyniesie 500 kalorii. Jest to rozsądne i znacznie zdrowsze podejście niż głodzenie się. Całkowite zaprzestanie jedzenia to okropny i nieskuteczny wybór. Gdy tylko zaczniesz znowu jeść, Twoje ciało przybierze na wadze.

Alternatywnie możesz nadal jeść tyle, żeby uzyskać 2000 kalorii, ale zamiast tego zwiększyć poziom aktywności, żeby spalić więcej kalorii. Ma to zasadniczo taki sam efekt i pozwoli Ci schudnąć. Rozwiniesz też bardziej atletyczną sylwetkę i zyskasz wszystkie korzyści zdrowotne płynące z ćwiczeń.

Między głodówką a aktywnością fizyczną masz łatwy wybór. Zawsze lepiej jest być bardziej aktywnym i urozmaicać swoje zajęcia. Możesz wybrać się na wycieczkę, kupić rower lub nawet zapisać się na siłownię. Cokolwiek zrobisz, postaraj się, żeby weszło Ci to w nawyk, a w końcu osiągniesz cel. Kiedy zaczniesz ćwiczyć, trudno będzie Ci przestać.

Humayra Barrow

Learn More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *